Слідчі органи Німеччини не відкидають, що члени руху «райхсбюргерів», які готували переворот, були пов’язані з Росією. Про це пише BILD.
Як стверджує прокуратура, перед захопленням влади вони планували узгодити новий державний устрій Німеччини із союзними державами-переможницями у Другій світовій війні.
“Головною контактною особою для цих переговорів учасники організації бачили виключно Російську Федерацію”, – йдеться у заяві федеральної прокуратури.
Один з лідерів «рейхсбюргерів» і головний ініціатор перевороту, що готувався, принц Генріх XIII зараз перебуває під вартою. За інформацією BILD, у червні минулого року він брав участь у святкуванні Дня Росії у генконсульстві РФ у Лейпцигу. А його супутниця життя Віталія Б., будучи громадянкою Росії, лобіювала інтереси путчистів в урядових структурах РФ.
Директора чеського центру «Європейські цінності для безпекової політики» Якуба Янду не дивують можливі зв’язки німецьких «рейхсбюргерів» з Росією.
«Росія роками використовує свої служби безпеки для встановлення зв’язків із рухами проти істеблішменту на Заході. Деякі з них є політичними партіями, такими як “Альтернатива для Німеччини”, або іншими правими угрупованнями, що діють, здавалося б, в рамках конституції. Інші — відверті вороги конституційного устрою своєї країни», — пояснює Янда.
На підтвердження своїх слів він наводить приклад Каталонії, яка проголосила незалежність у 2019 році: «Російські служби уклали на той час пакт із призвідниками перевороту, щоб послабити державу НАТО Іспанію. У Чорногорії Росія також намагалася підтримати переворот проти обраного уряду у 2016 році».
На думку експерта, нинішній Росії вигідне ослаблення західних демократій, саме тому вона може бути «зацікавлена у впровадженні у кола потенційних путчистів».
- 7 грудня у Німеччині спеціальні поліцейські сили провели спецоперацію одночасно в 11 федеральних землях проти правоекстремістської організації, яка планувала держпереворот.
- Згідно з розслідуванням генерального прокурора, деякі з підозрюваних планували проникнути до німецького Бундестагу з невеликою озброєною групою, щоб захопити присутніх там членів федерального уряду та депутатів.