“Слуга народу” про пільги для військових: Захищати потрібно тільки тих, хто щось втратив на війні

Голова парламентського Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, нардеп від «Слуги народу» Галина Третьякова анонсувала аудит у системі соцзахисту військовослужбовців і заявила, що пільги потрібні тільки тим, хто «щось втратив на війні». Про це вона сказала в інтерв’ю «АрміяInform».

«Ми за аудит держави в цілому, зокрема пільг і соціальних виплат, які зараз надають військовослужбовцям. Слід переглянути і перелік пільговиків. Якщо це був контракт, і людина свідомо йшла на отримання високого грошового забезпечення, продавала свою найману силу для того, щоб захищати країну, – це був її вибір і тільки так», – стверджує Третьякова.

За її словами, «роздаючи» пільги без обмежень, держава утримує податки тих, хто працює. А це, відповідно, стримує економічний розвиток країни.

«Європейська практика обережно використовує пільговий механізм тоді, як ми призначаємо пожиттєве утримання і реальних пільговиків, і так званих. Маю на увазі тих, хто перебував на війні два-три дні й навіть не був «на нулі», проте теж має статус УБД і вимагає відповідного соцзахисту на рівні з тим, хто воював», – вважає депутат.

На думку Третьякової, для того, щоб військовий відчував себе соціально забезпеченим без допомоги держави, він повинен отримувати грошове забезпечення контрактника в розмірі 1 тис. грн в день.

«Коштів небагато в країні й ми маємо ранжувати пільговиків. Зрозумійте, ми не захистимо всіх. Людина свідомо йде на військову службу не для того,наприклад, щоб отримати житло. Маємо змінити конструкт. Те, що є нині,— радянське, яке треба змінити на європейське цивілізоване. Повторюю: захищати слід тільки тих, хто щось утратив на війні», – заявила нардеп від «Слуги народу».

Нагадаємо, 20 серпня парламент підтримав низку законопроєктів, спрямованих на посилення обороноздатності держави. Зокрема, депутати підтримали законопроєкт про матеріальну відповідальність військових.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.