«Слуги народу» хочуть дозволити українцям захищати помешкання зі зброєю в руках

Найближчим часом українцям для самозахисту можуть дозволити мати вогнепальну зброю (пістолети і револьвери). Відповідне право громадяни отримають у разі прийняття законопроекту від пропрезидентської партії «Слуга народу», який вже зареєстрований у парламенті. Про це повідомляє UAportal.

В даний час правоволодіння будь-якою зброєю регламентується міліцейським наказом, підписаним ще в 1998 році.

У тому випадку, якщо громадянину більше 21 року, і він не судимий, допускається наявність у нього гладкоствольної і нарізної вогнепальної довгоствольної напівавтоматичної зброї. При цьому пістолетами і револьверами цивільна людина законно володіти не може.

Придбати зброю можна, отримавши дозвіл правоохоронців, але зберігання можливе тільки в сейфі і без патронів. Стрілянина допускається тільки в мисливських угіддях при наявності документів мисливця і ліцензії на відстріл тварин або в тирах.

Крім того, вдома можна зберігати холодну зброю, але переміщати її  не можна.

Після російського нападу на Україну у дуже багатьох українців на руках виявилася зброя. Знадобилося нове законодавство. Відзначається, що більшістю одиниць зареєстрованої зброї володіють представники кримінального світу і інші люди які мають право на самооборону.

Нардепи монобільшості у Верховній Раді восени минулого року зареєстрували два відповідних законопроекти. Парламентський комітет з питань правоохоронної діяльності ці документи об’єднав в один.

У ньому пропонується дозволити володіти короткоствольною нарізною зброєю, але виключно для оборони житла. Якщо у людини не було останнім часом адміністративних правопорушень, виповнилося 27 років, він психічно здоровий і не схильний до домашнього насильства, то він може отримати право на володіння будь-якою зброєю.

При цьому, раритетні стволи, вироблені до 1899 року, – це не зброя. Тому колекціонери зможуть бути спокійні за свою можливість займатися улюбленим хобі.

Очікується, що зникне термін “холодна зброя”, ймовірно і усунення норми про те, що пневматичні стволи прирівнюються до зброї, передбачається уточнення допустимої потужності арбалетів та луків. До короткоствольної вогнепальної зброї можуть прирівняти травматичні пістолети.

Не виключено, що заборонять глушники до пістолетів і введуть обмеження на володіння нагородною зброєю.

Між тим, в МЗС вважають, що такі нововведення в законодавство загрожують зростанням злочинності, а тому виступають проти них.

Раніше президент Володимир Зеленський відхилив петицію про легалізацію обігу зброї.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.