“Смерть на Нілі” або вуса на полицю: рецензія на фільм Кеннета Брани

В українському прокаті з розмахом стартував фільм Кеннета Брани “Смерть на Нілі“- чергова екранізація всесвітньо відомого роману Агати Крісті. Якраз цей фільм можна подивитися в кіно на Дня святого Валентина.

“Смерть на Нілі”

Розкішний костюмований детектив, який переносить в атмосферу початку XX століття. Чому екранізації творів Агати Крісті називають прокляттям Кеннета Брани, і чим фільм точно сподобається-читайте в рецензії InfoResist.

“Смерть на Нілі” і “Вбивство у Східному експресі” – прокляття Брани

Професіоналізму та ентузіазму Кеннета Брани можна тільки позаздрити – ще б пак, з такою завзятістю знімати фільми, які раз у раз потрапляють в скандали. Наприклад, у “Вбивстві у Східному експресі “одну з головних ролей зіграв Джонні Депп, який до моменту прокату вже був у статусі “збитого льотчика” в Голлівуді, почав втрачати ролі одну за одною, судився зі своєю колишньою дружиною Ембер Херд і непогано “закидав” віскарик та інше пальне. Тоді фільм звинувачували в слабкості, а Кеннета Брану в тому, що він абсолютно не дотягує до ролі легендарного сищика і краще б йому сидіти просто в режисерському кріслі.

“Смерть на Нілі”

Але той не зупинився і відразу після виходу “Вбивства” анонсував другий фільм “Смерть на Нілі”. І все б добре, але фільм знову потрапив в епіцентри скандалів. Спочатку через актора Армі Хаммера, який зіграв головну чоловічу роль. Як відомо, його звинуватили у зґвалтуванні та знущаннях. Звичайно, сцени з Хаммером хотіли вирізати, потім перезняти, але в підсумку залишили все, як є.

“Смерть на Нілі”

Тепер хвиля обурення докотилася і до Галь Гадот. Актриса-ізраїльтянка, яка служила в Армії оборони Ізраїлю. У 2014 році вона також підтримувала Ізраїль і засуджувала рух Хамас. Це не змогли проігнорувати арабські країни і в Кувейті фільм вже бойкотують.

Втім, популярність і якість фільму оцінимо після прокату.

“Смерть на Нілі” 2022 – сюжет фільму

Що стосується сюжету, то тут багато переписано Майклом Гріном з “оригіналу”, хоча ключові сюжетні лінії залишені колишніми. Додали правда і несподівані, дали так би мовити головному герою свою особисту внутрішню історію. Отже, картина починається з флешбека самого Еркюля Пуаро.

“Смерть на Нілі”

Він згадує свою військову службу і трагічний день, коли він отримав шрами, через які почав носити свої вуса. Мигцем показують і загадкову наречену Пуаро. Далі вже через багато років Пуаро відпочиває в Єгипті, але там потрапляє у вир любовних інтриг і береться розслідувати вбивство молодої і багатої Ліннет.

Виконання і проблеми

Що тут кульгає – так фон і халтурне (місцями відверте) Гадот і Хаммер, чого не скажеш про Емму Маккей. При всьому професіоналізмі місцями було враження, що актори самі не вірять в цю історію. Тому фальшивив не тільки “намальований Єгипет на тлі”.

Однак картина цілком підійде для того, щоб на 2 години видихнути і зануриться в атмосферу великих детективів, а потім перечитати сто-то з “бабусі Агати”.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.