Снєгирьов: Росія намагалася зірвати обмін полоненими через “кримінальних авторитетів”

Обмін полоненими між Києвом і “ЛДНР” російські спецслужби намагалися зірвати через так званих кримінальних авторитетів. Про це в коментарі InfoResist розповів співголова громадської ініціативи «Права справа» Дмитро Снєгирьов.

“Будь-яке повернення полонених – це в будь-якому випадку позитив. Але тут треба звернути увагу на неузгодженість дій. Якщо президент після Нормандського формату заявляє 72 особи на звільнення, а представник в ТКГ заявляє 76, то тут питання – що це було? Якщо, відповідно, це була заява на зниження суб’єктності президента, це одне, продемонструвати непроінформованість першої особи держави. Якщо ж інші якісь питання, то, ну, тобто багато питань до роботи представників ТКГ”, – зазначив експерт.

Він додав, що ця заява спровокувала відповідну реакцію так званих “республік”, в першу чергу “ЛНР“, які заявили про те, що списки не верифіковані, тобто скористалися неузгодженістю позицій української сторони.

“І тут найбільш цікаво, що спочатку “ЛНР” планувала віддавати за різними оцінками від 19 до 24 полонених, а потім була заява представниці “ЛНР” Кобцевої, що вони готові дати 30 осіб. А по підсумку віддали менше. І тут вже питання до СБУ і до всіх, якщо та сторона готова була віддати 30 чоловік, чому ми забрали тільки 24? Чому залишили шість? Якщо було чотири дні на їхню верифікацію. Та сторона сама назвала кількість наших заручників. Це основне. Що це за неузгодженість дій, чому ми погодилися забрати менше осіб, якщо та сторона давала навіть більшу цифру. І друге, основне, – лише 22 числа ми попередили СБУ, що буде у ЗМІ розгорнута кампанія щодо компрометації самого процесу обміну. Мається на увазі вкидання інформації про неможливість включення в списки на обмін екс-співробітників “Беркуту”. Тут знову питання до спецслужб. За тиждень не було здійснено жодних заходів, щоб мінімізувати ті негативні наслідки дій російських спецслужб. Чому, власне, Україна знову-таки не протидіє їх діяльності”, – сказав експерт.

За його словами, російська сторона тоді намагалася зірвати обмін через так званих кримінальних авторитетів.

“Бо невипадково відмова 43 осіб, які мали йти на обмін, вони одночасно відмовилися від участі в обміну. Це свідчило про те, що був зовнішній вплив. І тут показово, що 10 грудня в Луганській області затримується довірена особа російського злодія в законі Гулі Бакінського. Що якщо російські злодії і ФСБ вільно себе почувають в українській пенітенціарній системі, на режимних об’єктах, то де гарантія взагалі безпеки на вулицях для пересічних громадян. Тобто комплекс питань, пов’язаний з обміном. І дуже такі питання, на які потрібно дати відповідь. Перше, це неузгодженість позицій, різні цифри, відсутність верифікації і відповідно, робота російських спецслужб як у ЗМІ, так і в системі виправних колоній в Україні”, – резюмував Снєгирьов.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.