Соціолог розповів, де «Слуга народу» зіткнеться з випробуванням для своєї популярності

В даний час популярність партії Володимира Зеленського відносно стабільна і серйозну конкуренцію їй на майбутніх дострокових парламентських виборах ніхто скласти не в змозі, як би трохи не «гойдалися» показники підтримки. Про це в коментарі InfoResist розповів директор Соціологічної групи “Рейтинг” Олексій Антипович.

За його словами, «Слуги народу» може припасти важко – це мажоритарні округи, оскільки ряд їх зайнятий людьми, котрі давно і щільно працюють з виборцями.

«Щоб відповісти по мажоритарних округах, потрібно дослідити їх усіх. У нас їх, якщо я не помиляюся, 199. Ми, звичайно, група Рейтинг, дослідимо ряд округів, кілька десятків округів, я навіть не готовий назвати яка це цифра, але вона явно недостатня для того, щоб оцінювати ситуацію по всій території України в мажоритарних округах. Тим більше, що кожен мажоритарний округ – це окрема історія, окремий бій, окрема війна і окремі будуть переможці. Не можна всіх під одну мірку міряти. Звичайно, кандидат від «Слуги народу» має певні переваги в деяких регіонах, але на тлі певних місцевих авторитетів, якщо вони там є і якщо досить довго працюють в округах, то, звичайно, кандидату від «Слуги» дуже важко з ними боротися», — сказав він.

Проте, за його інформацією, деякі місцеві авторитети програють кандидатам від президентської партії. Втім, якщо перейти з кандидата «Слуги народу» до кандидата «Голоси», то, наприклад, у Львові чи в Галичині, чи Західній Україні є округи, де кандидат від «Голосу» претендує на перемогу чи навіть досить впевнено перемагає.

«Тому оцінювати мажоритарну складову згідно з новим віянням, а саме запит на нові обличчя, досить важко. Тому що немає вимірів по всіх округах. Але тренд на зміни є. І зазвичай люди хочуть, відповідаючи на запитання «якого кандидата ви хочете – який вже був народним депутатом або ще не був?» вибирають того, хто ще не був. Але це у відповідь на таке питання. Але по факту вони запросто можуть проголосувати навіть за чинного народного депутата або місцевого авторитету, про який іноді можна говорити, як про місцеве феодалі. Там, де є підтримка Зеленського, а вона тотальна, кандидата по мажоритарному округу люди хотіли б бачити такого, якою буде підтримувати курс Зеленського. Але далеко не скрізь голосують за «Слугу народу» як за перше місце в рейтингу, адже є певна регіоналізація», – додав він.

Взагалі ж Антипович, не вважає, що у «Слуги народу» значно падає рейтинг у національному масштабі.

«Є деяке зниження рівня рейтингу «Слуги народу», яке в основному зумовлене двома чинниками – включенням у кампанію тем світу, які успішно може піднімати «Опозиційна платформа – За життя», за звільнення полонених, вибудовування співпраці з Росією в темі світу, і власне частина людей, для яких цей світ є першочерговим і вельми показовим, можливо, які незадоволені зовнішньою політикою Зеленського. І вони перемикаються на «Опозиційну платформу – За життя». Звичайно, це люди, які живуть на півдні та на сході України. Звичайно, «Опозиційна платформа – За життя» – це один з правонаступників колишньої Партії Регіонів. І ось є невелика частина виборців, які повернулися до свого базового вибору, колишньої Партії Регіонів. «Опозиційний блок» також показує певне зростання підтримки», – зазначив він.

Незначно вплинуло на зниження популярності і поява партії «Голос» Святослава Вакарчука, набрала відразу деякий «вагу»:

«Це відбувалося трохи раніше, зараз цей ріст зупинився, як ми бачимо, в рейтингах. І по лінії молоді, але швидше на території західної України, також є невеликий відтік від «Слуги народу» до партії «Голос»».

Що ж стосується «Європейської солідарності», вона після просідання відновила показники, зараз тримається на рівні 8%. Партія «Батьківщина»,  вважає соціолог, демонструє хіба що певне зміцнення свого рейтингу, швидше за все позначається початок рекламної кампанії партії та Юлії Тимошенко.

«Також ми фіксуємо зростання рейтингу «Української стратегії Гройсмана», також у неї почалася активна виборча кампанія. Ну а що стосується партії «Сила і честь» такого ми сказати не можемо, показники близькі до 3-4%, вони незмінні останні три місяці. Що стосується інших партій – «Громадянська позиція», «Радикальна партія», «Свобода», «Самопоміч» – їх показники досить низькі і поки тенденцій до зростання немає», – додав він.

Тим часом інформація про те, що скорочується розрив між «Слугою народу» та «Опозиційною плантформою» не відповідає дійсності, а такі твердження – продукт пропаганди телеканалів, що належать куму Путіна Віктора Медведчука, – резюмував соціолог.

Раніше повідомлялося, що прохідний 5-відсотковий бар’єр на дострокових парламентських виборах можуть подолати п’ять політичних сил. Про це свідчать результати опитування Соціологічної групи «Рейтинг».

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.