Переважна більшість українців готова до продовження карантину. Про це свідчать дані соцопитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології 22-30 квітня.
В ході дослідження респондентам говорили про те, що неможливо передбачити, як буде зростати кількість хворих коронавірусом і карантин може бути продовжений.
“Протягом якого терміну ви зможете дотримуватися карантинних заходів?”, – запитували українців.
79% опитаних відповіли, що готові до продовження карантину на термін до місяця, 70% – на термін до 2 місяців, 65% – на строк до 3 місяців, а 59% згодні дотримуватися карантину необмежений час.
15% респондентів заявили, що не дотримуються карантину в даний час, у тому числі 11% людей сказали, що не дотримуються карантину через те, що працюють, а 4% – тому що не бачать сенсу у виконанні карантинних обмежень.
Дотримуватися карантин необмежений час готові 60% опитаних жінок і 57% чоловіків. 9% жінок готові бути на карантині більше місяця, серед чоловіків дотримуватися таких обмежень згодні 12%.
Найбільше тих, хто готовий бути на карантині стільки, скільки потрібно, серед старшої категорії населення, від 60 років і старше (73%), найменше – серед молоді, 18-39 років (53%). Українці в віці від 18 до 39 років більше інших категорій не дотримуються вимог карантину, оскільки вважають їх надмірними.
Найбільше тих, хто не дотримується карантину, оскільки змушений працювати поза домом, в категорії 40-59 років – 16%, найменше серед старшої категорії – 4%.
Менше тих, хто готовий бути на карантині стільки, скільки потрібно, серед людей з початковою освітою (47%). При цьому більшість тих, хто не дотримується карантину через роботу поза домом, також серед людей з початковою освітою (14%). У цій же категорії більшість тих, хто не дотримується карантину через надмірні вимоги (14%).
В інших категоріях таких відповідей значно менше: вища освіта – 4%, середня – 3%, середня спеціальна – 2%. У регіональній статистиці особливих розбіжностей в ході дослідження не виявлено.
Було також проведено дослідження методом CATI – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, computer-assisted telephone interviews. На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів було опитано 2 024 респонденти. Опитані були громадяни від 18 років, що проживають у всіх підконтрольних уряду регіонах України.
Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,2% для показників близьких до 50%, 2,1% – для показників близьких до 25%, 1,4% – для показників близьких до 10%.
Нагадаємо, заступник голови комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, народний депутат фракції «Слуга народу» Микита Потураєв заявив, що в Україні з 30 тисяч закладів громадського харчування 12 тисяч ліквідовані через кризу, викликану пандемією коронавірусу.