Соцопитування: Українці стали гірше ставитися до РФ, ніж росіяни до України

В Україні 54% громадян добре або дуже добре ставляться до Росії, 25% – погано або дуже погано. Ще 12% не визначилися. Такі результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) у період з 6 по 16 вересня.

Якщо порівняти ці дані з результатами опитування російського «Левада-Центру» за кінець вересня, то виявляється, що українці стали гірше ставиться до РФ, ніж росіяни до України. Така тенденція зафіксована вперше за роки моніторингу (2008-2019 рік).

За даними «Левада-Центру», 56% росіян добре ставляться до України, 31% жителів РФ – погано або не дуже добре. Таким чином різниця у відношенні складає 2%, тобто в межах похибки.

Ставлення українців до країни-агресора розрізняється за областями: на заході країни до РФ позитивно ставляться 34% жителів, у центрі – 47% і найвищий результат на сході – 85%.

Також з вересня минулого року в Україні зросла кількість охочих закрити кордони з РФ та зберегти незалежність від цієї держави – з 39% до 41% і з 88% до 90% відповідно. А ось число тих, хто бажає об’єднання України з Росією зменшилося на 1% – до 3% українців.

Серед росіян, навпаки, зменшилася кількість охочих закрити кордон з Україною – з 32% до 23%, а за об’єднання в одну країну висловилися 19% (торік це підтримували 16% росіян).

Генеральний директор КМІС Володимир Паніотто зазначив, що за останні роки ставлення українців до РФ значно покращилося – з 48% до 54%. Також у кращу сторону змінилося ставлення росіян до України – за останні місяці на 20%.

В обох країнах позитивне ставлення до сусідньої держави ґрунтується на доброму ставленні до громадян. У лютому поточного року 77% українців заявили, що добре ставляться до росіян, а до уряду РФ – різко негативно. Лише 13% українців позитивно ставляться до Кремля.

Експерт “Левада-Центру” Каріна Піпія вважає, що покращення ставлення росіян до України обумовлено перемогою на виборах Володимира Зеленського. Вони сподіваються, що зміна влади приведе до поліпшення відносин між державами.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.