Сонячні колектори або сонячні батареї – яке рішення вибрати?

Сонячні колектори та батареї часто плутають, хоча принцип їхньої роботи – різний. Що їх пов’язує, це те, що вони використовуються для захоплення сонячної енергії та перетворення її у корисну для нас форму (тепло чи електрику). З практичної точки зору це спричиняє деякі дуже значні збіги. Якщо ви шукаєте сонячні батареї Львів запропонує звернутися до компанії “Green West“.

Енергія від сонця: що варто знати?

Кількість енергії, яку ми отримуємо від сонячної установки, залежить від кількох факторів. Вони спільні для обох систем на основі сонячних колекторів і фотоелектричних панелей.

Інтенсивність сонячної радіації залежить від пори року та рівня хмарного покриву. Іноді зустрічаються думки, що сонячна установка може забезпечити однакову кількість енергії, незалежно від пори року. Це безглуздий міф.

Ми не впливаємо на зміни інтенсивності випромінювання в річному циклі. І без інтенсивного сонячного світла не можна буде розраховувати на велику кількість енергії. Через це сонячні установки малоефективні в зимовий сезон. Немає сонця – немає енергії. Взимку сонце світить не тільки слабо, але й лише протягом кількох годин на день. Саме тоді споживання тепла та електроенергії найбільше, а сонце забезпечує нас нею найменше.

До того ж значна частина сонячної енергії потім розсіюється випромінюванням, яке складніше використовувати ефективно. Користувачі колекторів знають про те, що ефективність установок значно знижується навіть у похмурі літні дні. Денна кількість сонячної енергії падає на 1 м².

Навіть якби колектори мали би 100% ефективність – без втрат поглинали би всю енергію, що досягає до них, а їхня поверхня була би великою (наприклад 10 м²), то через дуже погане сонячне світло в середині зими вони не давали би багато. У грудні максимальна віддача енергії від такої установки склала би 5 кВт/год на добу, що відповідає роботі невеликого котла потужністю 10 кВт протягом півгодини.

Поверхня колектора або панелі

Якщо використовувати сонячне випромінювання, що падає на більшу поверхню, ми отримаємо більше енергії. Однак збільшувати поверхню колектора не завжди має сенс, адже:

  • Це збільшує витрати.

  • Надмірно розширена система з колекторами рідин створює проблеми влітку, якщо ми не маємо можливості використовувати велику кількість виробленого тепла.

  • Велика установка означає більш високі інвестиційні витрати. Завищена величина може «вбити» економічний сенс сонячної енергії.

Що вибрати?

Вибір рідких сонячних колекторів здається очевидним, якщо ми в першу чергу дбаємо про нагрівання води. Все ж таки з весни до осені колектори покривають більшу частину попиту. Майже повністю – влітку, частково – в інші пори року.

Коли варто рекомендувати сонячні панелі? Їх незаперечною перевагою є універсальність. Ми отримуємо електроенергію, тобто чисту енергію, яку можна використовувати будь-яким способом. Від освітлення до живлення різних побутових приладів, опалення та підігрівання води. З точки зору складання вони також значно зручніші в багатьох відношеннях.

Ніщо не заважає розташувати панелі далеко від будинку, наприклад, на даху господарської споруди або на землі. Якщо ви будете використовувати тільки кабель із досить великим перерізом, втрати енергії в передачі будуть невеликими. Цього не можна сказати про колекторну установку. Головною проблемою все ще залишається висока ціна. Навіть при пільгових позиках і гарантованих ставках інвестиція потребує ретельного економічного розрахунку.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.