Сьогодні вранці, 25 червня, американська компанія SpaceX здійснила третю спробу запуску ракети Falcon Heavy. Ракета вивела на орбіту 24 супутника з дослідницьким обладнанням, а також капсули з прахом померлих людей.
Сам запуск відбувся з затримкою на 3 години. Старт повинен був відбутися в 6:30 ранку (за Києвом), але його перенесли на 9:30 цього ж дня. Про офіційні причини перенесення запуску нічого не відомо, однак на Twitter-сторінці SpaceX була інформація, що фахівці провели додаткову перевірку наземних систем. Не виключається, що саме там виникли певні проблеми.
За словами засновника компанії Ілона Маска, третій за рахунком запуск надважкої ракети Falcon Heavy є найскладнішим за всю історію SpaceX. Ракета вивела на орбіту 24 дослідних супутника Міноборони США. Супутник LightSail-2 розгорне на орбіті сонячний парус – в майбутньому апарат повинен збільшити висоту своєї орбіти, використовуючи енергію сонячного вітру.
Разом з тим ракета-носій вивела на орбіту атомні годинники, які допоможуть здійснювати наведення космічних апаратів на далекі об’єкти сонячної системи, в тому числі при планованому NASA пілотованому польоті до Марса. Примітно, що один із супутників вивів на орбіту капсули з прахом 152 покійних, в тому числі вчених і співробітників NASA. Це проект компанії Celestis Memorial Spaceflights.
До речі, проблеми у SpaceX виникли і після запуску. Так, центральний прискорювач важкої ракети Falcon Heavy при приземленні промахнувся повз платформу в Атлантичному океані і вибухнув. Вона приводнилась всього в декількох десятках метрів від майданчика. У компанії запевняють, що посадка ступенів є завданням другорядної важливості, а інцидент не вплине на основну місію.
Unfortunately the #Spacex #FalconHeavy center core did NOT land successfully. Stunning view of the crash landing through. This was the toughest landing to date.
Main #STP2 mission is still going well. pic.twitter.com/gTxtmd2Nq8— Nick Stewart (@NStewWX) June 25, 2019
Раніше повідомлялося, що компанія SpaceX успішно вивела на орбіту перші 60 супутників глобальної системи інтернету.