Співробітники «Белтелерадіокомпанії» (БТ), яка об’єднує державні телеканали і радіостанції Білорусі, влаштували страйк і відмовляються виходити на роботу. Про це повідомляє TUT.BY.
Сьогодні вранці, 17 серпня, в ефірі телеканалу «Білорусь 1» кілька секунд показували порожній диван, без ведучих. Згодом на каналі почали транслювати архівні матеріали.
До страйку приєдналося і ОНТ (Загальнонаціональне телебачення Білорусі). З 17 серпня на каналі припиняється трансляція легендарної програми «Наш ранок», оскільки більше нікому її робити.
«Звільнення деяких співробітників, викликане тиском на одних журналістів і переслідуванням інших, не дозволяє робити контент у належній якості», – повідомили в ОНТ.
Замість програми «Наш ранок» тепер показують старі шоу Першого каналу, зокрема сьогодні о 7:20 транслювали «Модний вердикт».
Тим часом співробітники «Белтелерадіокомпанії» направили голові компанії Івану Ейсмонту повідомлення про страйк. У листі журналісти зажадали визнати результати президентських виборів у Білорусі недійсними, звільнити очільницю Центрвиборчкому Лідію Єрмошину, звільнити політв’язнів і скасувати цензуру в ЗМІ. Звернення підписали поки що 55 співробітників компанії з 1,5 тис. тих, хто там працює.
За даними TUT.BY, близько 9:00 ранку біля будівлі БТ зібралися щонайменше 100 осіб. Серед них є режисери, оператори, і співробітники, які подали минулого тижня заяви про звільнення. На фото, оприлюднених Onliner, видно, що кількість протестувальників збільшується.
До страйку співробітників «Белтелерадіокомпанії» приєдналася і легенда білоруського телебачення Світлана Боровська.
Один з операторів повідомив, що нещодавно відбулися збори Ейсмонта з операторським складом. Протестувальники не отримали жодної відповіді. Голова компанії лише заявив їм: «Щодо виборів звертайтеся до ЦВК, щодо затриманих – у МВС». Також Ейсмонт зажадав, щоб до 11:30 у нього на столі лежали заяви від тих, хто звільняється і хто залишається.
- На дев’ятий день після президентських виборів у Білорусі працівники найбільших заводів країни вийшли на страйк .
- Олександр Лукашенко заявив, що «противники» розгойдують ситуацію на промислових підприємствах, а страйкуючих робітників потрібно звільняти.