Главу правління «Укрексімбанку» Олександра Гриценка підозрюють у змові із злочинною організацією четвертого президента Віктора Януковича в інтересах наближених бізнесменів до п’ятого президента Петра Порошенка. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».
Зазначається, що провадження, в рамках якого Гриценко отримав підозру, стосується створення Януковичем злочинної організації в 2010 році. За даними слідства, в 2014 році банкір допоміг «розморозити» заставні активи «сім’ї». У свою чергу, ці активи забезпечували кредити на покупку «Українського медіахолдингу» (УМХ).
«Намагаючись забезпечити інтереси (ексвласника УМХ – ред.) Ложкіна, Порошенка, (екс-заступник глави АП – ред.) Філатова і (екс I віцепрезидента УМХ) Шверка Гриценко у вересні 2014 року вирішив використовувати своє службові повноваження, всупереч інтересам державного банку, щодо звернення на його користь активів групи компаній УМХ і заставного майна на суму $506 млн, тим самим приєднався до злочинної організації», – заявив прокурор у суді по обранню Гриценку запобіжного заходу.
За версією слідства, купівля медіахолдингу була необхідна для легалізації $406 млн експершим віцепрем’єром Сергієм Арбузовим, ексглавою Міндоходів Олександром Клименком та бізнесменом Сергієм Курченком.
«У другій половині 2012 року Арбузов і Курченко, діючи за попередньою змовою з Януковичем, Клименком та іншими учасниками злочинної організації, запропонували Ложкіну та іншим бенефіціарним власникам групи компаній УМХ сприяти злочинній організації Януковича і взяти участь в легалізації належних їй коштів більше $406 млн», – заявив прокурор.
У прокуратурі впевнені, що Ложкін і власники УМХ знали про участь Арбузова, Клименка, Курченка та інших осіб у скоєнні злочинів проти державної власності.
Для реалізації цієї схеми ТОВ «ВЕТЕК Медіа Інвест» отримало кредит в «Укрексімбанку» у розмірі $160 млн. Позика була забезпечена депозитами на $50 млн і цінними паперами на $50 млн, а також нерухомістю, обладнанням. Однак без твердого забезпечення лишалася частина кредиту в $45,27 млн.
При цьому в 2014 році суд за ініціативою ГПУ заарештував зазначені депозити і цінні папери, а в середині серпня того ж року Гриценко став головою правління. Тож банкір, за версією слідства, діяв на користь Курченка, Арбузова та інших учасників злочинної організації.
Нагадаємо, 18 жовтня Печерський райсуд Києва не заарештував главу «Укрексімбанку» Олександра Гриценка, але зобов’язав його протягом п’яти днів виплатити заставу в розмірі майже 3 млн грн.