Справа «Роттердам+»: НАБУ проводить обшуки в інвестгрупі ICU, в якій працювали Гонтарева і Вовк

Детективи НАБУ проводять обшуки в центральному офісі інвестиційної групи ICU в Києві в рамках так званої справи “Роттердам+”. У компанії дії Національного антикорупційного бюро розцінюють як спосіб чинити тиск, передає «Інтерфакс-Україна».

“Причиною цього тиску ICU бачить невдоволення нинішньої влади і її оточення реформами, проведеними їхніми попередниками, з яких деякі раніше працювали в ICU”, – заявили в компанії.

У ICU запевняють, що повністю задовольнили всі запити НАБУ на надання інформації.

Також у заяві компанії йдеться про те, що обшуки проводяться в рамках так званої справи “Роттердам+” – відкритого в березні 2017 року кримінального провадження щодо посадових осіб НКРЕКП.

“Як законослухняна компанія, ICU сприяла правоохоронцям, в черговий раз надавши всі витребувані документи. Претензій з боку правоохоронних органів щодо даних угод в компанію не надходило”, – наголошується в заяві.

Наразі група працює в штатному режимі, але в ICU наголосили, що обшуки все одно завдають збитків.

ICU є незалежною фінансовою групою, яка надає брокерські послуги та послуги з управління активами, а також приватним акціонерним капіталом. Під її управлінням знаходяться активи в обсязі понад 500 млн дол.

Керують компанією партнери Макарій Пасенюк і Костянтин Стеценко. Їм належить приблизно 45% і 44% акцій відповідно. Екс-міністру енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишину належить близько 9% акцій. До недавніх пір співвласником компанії був Олександр Вальчишен, але в поточному році він продав свою частину акцій (близько 6%).

Також співвласником ICU і головою ради директорів була екс-голова НБУ Валерія Гонтарева. Деякий час працював в компанії Дмитро Вовк, який потім очолив НКРЕКП.

Нагадаємо, що НАБУ підозрює членів НКРЕКП у змові в інтересах генкомпаній при затвердженні формули “Роттердам+”, яка дозволяла «викачувати» кошти з держбюджету і призвела до введення високих тарифів для населення і промисловості.

Під час досудового розслідування було встановлено, що компанії, які входять до складу ICU, в період з вересня 2015 року по травень 2016 року на Ірландській фондовій біржі здійснювали скуповування єврооблігацій холдингу ДТЕК . Завдяки цьому вартість куплених облігацій значно зросла, що дозволило деяким особи отримати надприбуток.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.