Виконувач обов’язків керівника департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони Олександр Лієв спростовує звинувачення у відстоюванні проросійських поглядів і стверджує, що публікації у ЗМІ про його антиукраїнське кримське минуле мають замовний характер. Про це він написав у Facebook .
“Сфабрикований “вкид” відриває мене від роботи, ускладнює стосунки з контрагентами-постачальниками, дискредитує мене в очах офіцерів моєї команди, але спрямований він не проти мене, очевидно, це спроба дискредитувати міністра оборони. Хто за цим стоїть і для чого це робить, я не знаю. Упевнений, що цим питанням займаються компетентніші люди”, – заявив він.
Чиновник нагадав, що 27 січня ГУР МО попередило, що очікує найближчим часом на інформаційно-психологічну спецоперацію з дискредитації військово-політичного керівництва. Він вважає, що така кампанія може здійснюватись і через публікації про нього.
Лієв також зазначає, що це вже не вперше, коли на нього “навішують проросійські ярлики” та намагаються “дискредитувати”. У зв’язку з цим, каже чиновник, він сам просив призначити його перевірку на поліграфі і навіть проходив цю “більш ніж 4-годинну нудну процедуру”, де йому ставили питання про державну таємницю, зв’язки з різними іноземними громадянами та спецслужбами та корупційні ризики. Лієв наголошує, що відвертість його відповідей була підтверджена.
Він також прокоментував скандальні факти зі своєї політичної біографії. Так, історію з кримськими маяками у 2006 році він назвав “абсолютно вигаданою”, а на заяви про те, що він уродженець російської Ухти відповів, що з 3 років “став мешканцем українського Вірменська, АР Крим”.
Щодо відео, де він закликає Київ “почути Крим” у лютому 2014 року, то Лієв заявив, що він нібито говорив про “референдум, на якому буде запропоновано розширення повноважень АР Крим у складі України”, але нібито через 2 дні після цього коментаря “окупанти заявили про інший зміст референдуму”.
Крім того, чиновник написав довгий список аргументів, які, на його думку, свідчать про те, що його не можна вважати “проросійським”, починаючи від того, що його діти спілкуються українською навіть на перервах у школі, і закінчуючи тим, що він ” м’яко кажучи, причетний до створення в Україні Громадського мовлення, яке сьогодні є взірцем журналістики.
Лієв наголосив, що у 2014-2022 роках він “4 рази успішно пройшов спецперевірки з допуску до державної таємниці”, що має “нагороди ГУР, ДК ЗСУ, МО”, а також, що “24 лютого 2022 року зі зброєю в руках захищав Київ , а надалі “озброював Миколаївську, Сумську, Луганську, Рівненську та Київську області”.
Незважаючи на спробу виправдатися за “замовний матеріал”, журналістка Яніна Соколова звинуватила Лієва у брехні:
- Раніше глава ЦПК Віталій Шабунін повідомив , що за збройні контракти Міноборони відповідає Олександр Лієв, який блокував доступ ЗСУ до українських маяків, закликав “почути Крим”, підтримував “референдум”, а потім і окупацію півострова.