США і Німеччина мають намір допомогти Україні зміцнити енергетичний сектор після запуску російського газопроводу “Північний потік-2“. Про це повідомляє Bloomberg.
Угода, яку деякі офіційні особи планують підготувати до візиту канцлера Німеччини Ангели Меркель до Вашингтона в липні, може означати, що держави зобов’язуються компенсувати Україні транзитні втрати після запуску «Північного потоку-2».
За даними видання, Німеччина може взяти на себе зобов’язання підтримати план з розвитку Східноєвропейського співробітництва у сфері енергетики і транспорту. Можливі варіанти угоди розкрили кілька людей, обізнаних про переговори. Однак сторони очікують протестів з боку членів Конгресу США, оскільки із зазначених пропозицій були відхилені раніше.
Обговорення проходить на рівні Держдепартаменту і МЗС Німеччини за активної участі радника з нацбезпеки США Джейка Саллівана і радника Меркель із закордонних справ і безпеки Яна Хеккера.
Журналісти також вважають, що Німеччина може запропонувати Україні експортувати водень. Якщо Європа захоче досягти своїх кліматичних цілей, їй знадобиться водень у якості енергоносія. Для цього можуть переобладнати існуючу мережу газопроводів.
Інформацію ЗМІ підтвердила посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен в інтерв’ю ZN,UA. За її словами, Німеччина має намір відмовитися від використання вуглецевих джерел енергії до 2045 року. Вона наводить слова експертів про те, що використання газу у великій кількості може тривати до 2032 року, після цього його споживання скоротитися і необхідно шукати альтернативи.
Фельдгузен зазначила, що розуміє, що Україна і далі пильнує боротися з російським газопроводом, але в той же час “потрібно думати і про свої дуже великі можливості в інших сферах”.
“У тому числі і про водень і його транзит до Європи, тому що вся наша система через 15 років буде перебудовуватися на водень”, – сказала посол.
Вона впевнена, що Німеччина має дати Україні можливість заробляти гроші на “зеленій” енергії. При цьому, вона уточнила, що контракт із “Газпромом”, що закінчується в 2024 році, може бути продовжений на 5 років.
Фельдгузен пояснила, що Україну розглядають для участі в спільному проекті через те, що для “зеленого” виробництва водню потрібно багато можливостей, які Україна теоретично має. Вона додала, що мова йде про вітер і сонце.
- Сейм Польщі прийняв резолюцію проти будівництва російського газопроводу “Північний потік-2”.
- Експерт Atlantic Council Андерс Аслунд заявив, що на зустрічі Байдена і Путіна не обговорювався ПП-2, що можна вважати поганим сигналом для України та Європи.
- Глава правлячої в Німеччині партії “Християнсько-демократичний союз” Армін Лашет заявив, що якщо РФ не дотримуватиметься інтересів України, то основа угоди щодо “Північного потоку-2” зникне.