США офіційно виходять з історичного договору про РСМД

США сьогодні, 2 серпня, готуються до офіційного виходу з російсько-американського Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД), який був підписаний екс-президентом США Рональдом Рейганом і останнім Генсеком ЦК КПРС Михайлом Горбачовим у 1987 році.

Цей документ ознаменував собою завершення «холодної війни». Сторони домовились не вироблять і не випробовувати балістичні й крилаті ракети наземного базування середньої і малої дальності. Також США і СРСР погодилися на перевірки пускових установок. Загалом до 1991 року було знищено близько 2 тис. 700 ракет.

Першим проти договору виступив президент РФ Володимир Путін у 2007 році. Тоді він заявив, що угода більше не відповідає інтересам його держави.

Через сім років президент США Барак Обама поставив під сумнів виконання російською стороною умов договору після того, як з’явилися відомості про випробування нових пускових ракетних комплексів. Західні ЗМІ писали, що Обаму зупиняло розірвати угоду тиск європейських лідерів.

У 2018 році президент Сполучених Штатів Дональд Трамп підтвердив побоювання свого попередника і заявив, що Вашингтону також не вигідно збереження договору, якщо Росія порушує його умови.

Заяву Трампа підтримав Північноатлантичний Альянс.

“Країни-союзники погодилися, що Росія розробила і випробувала ракетний комплекс 9M729, який порушує ДРСМД і породжує суттєві ризики для євроатлантичної безпеки”, – йшлося в заяві міністрів закордонних справ НАТО.

У грудні 2018-го держсекретар США Майк Помпео висунув ультиматум Москві, зажадавши протягом двох місяців знищення ракети 9М729, яка порушує ДРСМД.

Путін усі звинувачення відкинув і пообіцяв США «дзеркальну відповідь». 3 липня він підписав закон про призупинення Росією дії угоди про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності.

Процес виходу США з ДРСМ офіційно завершується 2 серпня.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.