США проти передачі винищувачів Україні: названа причина

США не підтримують передачу бойових літаків Україні, зокрема польських винищувачів МіГ-29. Про це повідомив представник Пентагону Джон Кірбі, передає Guardian. 

За його словами, міністр оборони США Ллойд Остін повідомив своєму польському колезі про те, що США не підтримують передачу додаткових винищувачів ВПС України в цей час. У зв’язку з цим Штати не бажають бачити їх у своєму підпорядкуванні. 

Також Кірбі пояснив, що Вашингтон проти передачі авіації українській стороні. 

“По-перше, ми вважаємо, що найкращий спосіб підтримати українську оборону – це надати їй зброю і системи, яких вони найбільше потребують для відбиття російської агресії, зокрема, протитанкову і протиповітряну оборону”, – сказав він. 

Кірбі нагадав, що США разом з іншими країнами продовжують постачати Україні таку зброю і знають, що вона використовується “з великим успіхом”. Зокрема, про це свідчить повільне просування РФ на півночі. 

Представник Пентагону наголосив, що, попри можливості російської авіації, її можливості обмежені через стратегічні оперативні й тактичні наземні системи ППО, ракети “земля-повітря” і ПЗРК. 

У Пентагоні побоюються, що передача бойових літаків Україні може бути помилково сприйнята Росією за ескалацію, що призведе до серйозної реакції Москви і збільшить перспективи зіткнення з НАТО. 

Тим часом командувач Європейського командування США генерал Тод Уолтерс теж вважає, що найефективніший спосіб підтримки українських військових – це додаткове протитанкове та зенітне озброєння, а не винищувачі МіГ-29. 

Уолтер зазначив, що у Збройних сил України є “численні” літаки, які здійснюють вильоти щодня. 

“Тому ми оцінюємо, що загальне збільшення переваги буде низьким”, – сказав генерал. 

Він повторив слова Кірбі, що будь-яка передача Міг-29 теж ризикує загострити конфлікт. 

  • Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що якщо НАТО не хоче закрити небо над Україною, то нехай надасть бойові літаки, щоб ми зробили це самостійно. 
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.