Сполучені Штати коригують стратегію ядерного стримування на тлі “ескалації ядерних супротивників”. Таке повідомлення оприлюднили у Пентагоні, повідомляє Голос Америки.
Міністерство оборони США наголошує, що “численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їхніх союзників і партнерів”. З огляду на це, “може знадобитися коригування” ядерної стратегії країни, кажуть у Пентагоні.
Метою стане підтримка здатності досягати ядерного стримування “у світлі посилення ядерного потенціалу Китаю та Росії та відсутності угод про контроль над ядерними озброєннями після лютого [2022 року]”, пояснив Річард Джонсон, заступник помічника міністра оборони з ядерної політики та політики протидії зброї масового знищення, виступаючи на події з ядерних питань у Вашингтоні 20 листопада.
США залишаються відданими безпечному, надійному ядерному стримуванню, сказав він. Однак програма ядерної модернізації, хоча й необхідна, може бути недостатньою для просування вперед, також додав Джонсон.
За словами Джонсона, Міністерство оборони у партнерстві з Національним управлінням ядерної безпеки вже вжило заходів щодо посилення ядерного стримування та гнучкості, а також для зменшення ризиків.
Гравітаційна бомба B61-13 та підводні човни класу “Огайо” з ядерним озброєнням
У цьому контексті йдеться про гравітаційну бомбу B61-13, що доставляється літаками, а також підвищена готовність підводних човнів класу “Огайо” з ядерним озброєнням і двигуном.
Пентагон цього місяця подав до Конгресу звіт про нові виклики стримування, пов’язані зі зростанням, модернізацією та збільшенням різноманітності ядерних арсеналів потенційних супротивників.
У звіті є план США про стримування кількох ядерних супротивників одночасно. Він вимагає інтеграції неядерних можливостей, де це можливо, для підтримки місії ядерного стримування. Підкреслено важливість управління ескалацією в плануванні США для “реагування на обмежену ядерну атаку або неядерну стратегічну атаку з великими наслідками”.
У звіті також визнається, що виключно стримування не допоможе усунути стратегічні небезпеки.
“Щоб бути готовими до 2030-х років, ми маємо модернізувати наші ядерні сили, ядерне командування та управління, а також відповідну інфраструктуру, яка дозволить нам бути гнучкими та пристосовуватися з часом у міру появи нових викликів, чи то нових загроз, чи потенційних змін, чи затримки в нашій модернізації”, – сказав Грант Шнайдер, заступник директора зі стратегічної стабільності Об’єднаного штабу.