Сполучені Штати Америки планують зняти з озброєння свою найпотужнішу ядерну бомбу B83-1. По це йдеться у національній оборонній стратегії США.
Крім того, згідно зі стратегією, ухвалено рішення відмовитися від програми створення крилатих ракет з ядерним озброєнням морського базування.
Також Штати планують прийняти стратегію нових стандартів ядерної енергетики, усунути поняття «захист від невизначеного майбутнього» як офіційну роль ядерної зброї, посилити контроль за ядерною зброєю у світі.
Окрім того, у стратегії йдеться про плани затвердити повномасштабне оновлення ядерної тріади.
Це не надсилає сигнал російському диктатору Володимиру Путіну, у США є значний ядерний арсенал, запевнив на брифінгу глава Пентагону Ллойд Остін.
Рішення було ухвалено після того, як Пентагон запропонував програму заміни ядерних боєголовок за терміном служби.
“Бомба вільного падіння B83-1 буде знята з озброєння через зростання обмежень її можливостей і витрат на технічне обслуговування”, – повідомили в американському оборонному відомстві.
В Остіна запитали на брифінгу – чи не посилають такі кроки небезпечні сигнали, коли США намагаються стримувати Росію та Китай.
“Наш запас ядерної зброї є значним. Проводячи інвентаризацію, ми вирішили, що нам не потрібні ці можливості. У нас багато ядерних сил, і я не думаю, що це надсилає якийсь сигнал Путіну. Він розуміє, які наші можливості. І ми продовжимо рухатись уперед”, – запевнив він.
B83 — американська вільнопадаюча термоядерна авіабомба із зарядом змінної потужності. Розроблена у 1970-х роках у Ліверморській лабораторії та взята на озброєння у 1983 році, бомба залишається одним із основних типів ядерних озброєнь ВПС США.
Споряджена авіабомба B83 має 3,67 м у довжину та 457 мм у діаметрі. Термоядерний заряд із змінною потужністю до 1,2 мегатонни розташований у бойовій частині довжиною від 90 до 120 см. Загальна вага бомби — близько 1100 кг.