Стали відомі імена чотирьох полонених, яких бойовики хотіли передати Україні

Серед полонених, яких бойовики раніше пообіцяли передати Україні, є чотири жінки. Про це повідомляє Медійна ініціатива за права людини в Facebook.

За даними організації, терористи ОРДЛО планували звільнити чотирьох українок: Наталію Стаценко, Світлану Довгаль, Наталію Савченко та Катерину Котенко.

Окупанти затримали Наталію Стаценко, 1978 року народження, в Донецьку 10 липня 2019 року. Вона працювала лікарем шкірно-венерологічного диспансеру Макіївки. Колишня заручниця бойовиків Олена Лазарєва розповіла правозахисникам, що одного разу бачила Стаценко в Донецькому СІЗО наприкінці літа 2019 року.

За словами Лазарєвої, терористи звинуватили Стаценко в “шпигунстві”. Звільнений з полону ОРДЛО Станіслав Асєєв раніше заявляв, що бойовики отримали доступ до сторінок лікаря в соцмережах.

“Вона була кинута в підвал тільки за те, що спілкувалася зі мною. У цієї жінки зараз колосальні проблеми зі здоров’ям: потрібна операція на хребті. Ми неодноразово піднімали це питання в ТКГ, сформували список з 11-ти осіб”, – зазначив Асєєв.

Друга заручниця, яку планували передати терористи “ЛДНР”, – це Світлана Довгаль, 1973 року народження. Вона зникла 22 липня 2019 року в окупованому Донецьку. Пізніше стало відомо, що її звинуватили в шпигунстві після того, як вона відвідала Київ. Довгаль намагалася знайти роботу в столиці, але повернулася в Донецьк. Вона працювала адміністратором в готелі “Вікторія”, який вважається «державним готелем “ДНР””.

Майже весь час бойовики утримували Довгаль в ізоляції, але деякі полонені бачили її.

“Після того, як її привезли в камеру, дали лист – щось писати. За добу забрали. А коли ввечері повернули, вона ледь зайшла – була вся в синцях. Потім кинули в підвал. У Світлани цукровий діабет”, – сказала одна з колишніх заручниць.

Світлана Довгаль

Катерину Котенко, 1990 року народження, «засудили» до 12 років ув’язнення нібито за шпигунство на користь України. Її визнали “винною” у сприянні діяльності жителя Стаханова Луганської області Дмитра Праваторова. У тому ж місті проживала і вона.

Бойовики стверджують, що Котенко, будучи дружиною «військовослужбовця народної міліції «ДНР»», займалася збором і передачею Україні таємних відомостей.

Втім, за інформацією Медійної ініціативи, Праваторова засудили не за “шпигунство”, а “крадіжку майна”. Колишні заручниці окупантів стверджують, що Котенко була затримана через те, що її побачили біля співробітника СБУ в кафе на підконтрольній Україні території.

Катерина Котенко

Лікар-гінеколог з Луганська Наталія Савченко, 1963 року народження, була затримана в серпні 2017 року. На початку збройного конфлікту вона працювала медиком у батальйоні бойовиків “Зоря”. Але в 2017-му її звинуватили у сприянні СБУ в ліквідації “начальника управління народної міліції” “ЛНР” Олега Анащенка, який загинув унаслідок підриву автомобіля.

Савченко виявилася однією з трьох жінок, які фігурують у справі. Вона надавала медичну допомогу одному з бойовиків, який підозрювався в «держзраді». Перші місяці після затримання лікаря утримували в підвалі під чужим прізвищем.

Наталія Савченко

У Медійній ініціативі додали, що поки невідомо, коли ці жінки опиняться на волі.

  • Окупанти заявили, що передадуть полонених без обміну виключно нардепу від “Опозиційної платформи – За життя ” і куму президента РФ Віктору Медведчуку. У червні 2019 року російські найманці вже передавали депутату чотирьох громадян України.
  • Голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук заявив, що передача полонених Медведчуку зупинена.
  • Українська делегації в ТКГ вважає, що Медведчук не гідний бути громадянином України, оскільки разом з РФ використовує полонених у своїх інтересах.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.