Більше ніж половина опитаних українців негативно ставиться до рішення Конституційного суду про скасування електронного декларування та системи доступу до даних про доходи чиновників. Про це свідчить опитування, проведене Соціологічною групою “Рейтинг”.
За даними дослідження, 39% респондентів добре обізнані про рішення КСУ, 36% – трохи чули про це і 25% вперше дізналися. Найбільш обізнаними в цьому питанні виявилися люди старшого віку і жителі Києва.
11% опитаних заявили, що позитивно ставляться до рішення Конституційного суду. 25% – нейтрально і 59% опитаних – негативно.
При цьому серед українців, які більш детально знають про рішення, негативно до нього ставляться 83%.
Найбільше до рішення КСУ негативно поставилися люди старшого віку, кияни, жителі західної та центральної України, зокрема прихильники «Євросолідарності», «Голосу» і партії «Сила і честь».
60% опитаних сказали, що не довіряють КСУ. Така ж кількість респондентів висловилися на підтримку президентського законопроєкту про розпуск чинного складу суду. 27% – не підтримують таку ініціативу, 16% – не визначилися.
Опитування проводилося методом CATI (телефонного інтерв’ю з використанням комп’ютера) з 2 по 3 листопада. Всього було опитано 2 тис. осіб.
- Президент Володимир Зеленський почав процес перезавантаження Конституційного суду після скандального рішення про часткове скасування антикорупційної реформи.
- Під будівлею КСУ в Києві спалахнули протести.
- 30 жовтня президент подав у Раду законопроєкт, яким пропонує розпустити склад КС.
- Вчора, 3 жовтня, активісти планували приїхати додому до голови Конституційного суду. Той сказав, що будинок належить тещі.