Молекулярні біологи з Сінгапурського національного університету виявили в геномі коронавірусу SARS-CoV-2 першу велику зміну. Про це йдеться в статті для електронної наукової бібліотеки bioRxiv.
За словами вчених, з геному коронавірусу зник фрагмент довжиною у 382 “букви”-нуклеотиду. Це означає, що геном вірусу менш стабільний, ніж вважалося раніше.
“До теперішнього часу вчені вважали геном COVID-19 більш стабільним, ніж у збудників близькосхідної лихоманки MERS і атипової пневмонії SARS. Ми відкрили першу велику зміну – майже повне видалення ділянки по сусідству з геном ORF8. Ми припускаємо, що завдяки цьому з’явилася менш активна форма COVID-19”, – зазначають вчені.
Цей аналіз показав, що у багатьох інфікованих була нова форма вірусу, в геномі якого порівняно з більш ранніми версіями не було ділянки довжиною майже в чотири сотні нуклеотидів.
Як вважають вчені, фрагмент поруч з ORF8 зник приблизно на початку лютого. Це змінило характер роботи білка N і зробило новий підвид коронавірусу менш активним на перших фазах зараження.
Нагадаємо, вчені з медико-санітарного агентства Франції Anses не знайшли підтвердження того, що домашні тварини або худоба можуть бути переносниками коронавірусу.