Офіс президента висуває журналістам умови і ультиматуми про присутність народних депутатів від фракції “Слуга народу” в ефірі. Про це повідомила ведуча ток-шоу “Зворотний відлік” на телеканалі “UA:Перший ” Мирослава Барчук у Facebook.
Вона навела приклад, що минулого понеділка журналістам поставили ультиматум: в ефірі програми, присвяченій темі енергетичної безпеки, будуть присутні або двоє «слуг»-експертів, або жодного.
«Ми вирішили ультиматумів не приймати і запросили Людмилу Буймістер, яка вже не підпорядковувалася вказівкам ОП» – зазначила Барчук.
За її словами, другий ультиматум Банкова висунула цього тижня: два нардепи від «Слуги» прийдуть на ефір лише за умови, якщо редакція відмовить раніше запрошеному Гео Леросу. Телеканал сприйняв цю умову як тиск і відмовився виконувати її, тому “слуги” не прийшли.
“Сьогодні вранці отримали від людей Єрмака звинувачення, що у нас на ефірі не було представників монобільшості, і що це “недотримання журналістських стандартів», – пише Барчук.
Вона додала, що ОП «давно і жорстко» контролює появу представників монобільшості в ефірах телеканалів. Кандидати на появу в ефірах узгоджуються з Рене Назаровою – контактною особою радника голови ОП Михайла Полодоляка і дружиною колишнього нардепа Юрія Збитнєва.
Барчук наголосила, що журналістам не варто упускати ці сигнали, які їм кидає влада. Вона закликала колег не піддаватися тиску і відкрито говорити про спроби шантажу з боку влади.
«Я в професії давно, прекрасно пам’ятаю, як все починалося в 2010 р., коли спочатку Ганна Герман визначала гостей на каналах, потім ведучих цих каналів, потім просто забирали ліцензії у опозиційних телеканалів, а потім сталася катастрофа», – підсумувала журналістка.
Оновлення. Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк відреагував на звинувачення журналістки Мирослави Барчук в тиску Банкової на редакцію «UA: Перший». У коментарі “BBC News Україна” він назвав звинувачення “некоректними і безпідставними”.
За словами Подоляка, пряме втручання в роботу журналістів – це «абсолютний нонсенс», оскільки незалежна редакційна політика будь-якого ЗМІ є головною «ознакою здорового суспільства і сучасної держави».
«Але якщо той чи інший представник влади бачить в ефірах того чи іншого проєкту послідовну та вперту незбалансованість позицій, постійну та явну заангажованість ведучих і редакції, то можна зрозуміти вкрай невелике бажання людей йти в ефір саме цього проєкту», – сказав радник голови ОП.
Він наголосив, що для команди президента важливо, щоб в ефірах владу представляли змістовно і професійно.
- Журналісти знайшли співробітника СБУ, який намагався “зірвати” показ фільму про офшори Зеленського.