Голова Міністерства охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що держпідприємство «Медичні закупівлі України» (МЗУ) закупило захисні костюми маляра замість костюмів біозахисту, однак засновник компанії-виробника спростував слова міністра.
Степанов сьогодні на брифінгу пояснив, чому МОЗ придбав китайські костюми біозахисту в маловідомої компанії «MEDDIV» за ціною вдвічі дорожче, ніж в українського виробника «Текстиль-Контакт». МОЗ домовився з «Текстиль-контактом» про придбання костюмів за 245 грн за штуку або на 40% дешевше коштом великої партії товару, однак Степанов відмовився підписувати документ про закупівлю.
«Вони (МЗУ, – ред.) не знаходили костюми біозахисту, вони знайшли костюми маляра, а ми не закуповуємо костюми маляра», – сказав міністр.
У свою чергу засновник групи компаній «Текстиль-контакт» Олександр Соколовський у своєму блозі на сайті «Нового времени» повідомив, що костюми відповідали вимогам технічного завдання до виробу «костюми біологічного захисту/комбінезон».
За словами Соколовського, вони не приховували інформацію про те, що їхні костюми не проходили сертифікацію за стандартом ДСТУ EN 14 126:2008 “Одяг захисний. Захист від інфекційних агентів”, але вони виготовлені згідно з повідомленням Держпраці від 31.03.2020 як «засоби індивідуального захисту, використання яких необхідне в інтересах охорони здоров’я».
«Назва виробу — «Костюм біологічного захисту/комбінезон» і призначені вони для «захисту населення, пацієнтів, хворих, медичного персоналу від можливих інфекцій, які передаються повітряно-крапельним шляхом», – зазначив голова компанії.
Він додав, що жодних вимог «Текстиль-контакту» про проведення сертифікації на відповідність стандарту ДСТУ EN 14 126 ДП «Медичні закупівлі» не пред’являло.
«При цьому ми нікого не обманювали і не намагалися видавати свою продукцію за «медичний костюм біологічного захисту з автономною системою забезпечення». Це інша продукція, інші вимоги та інші ціни. Наші шви дійсно зшивні, і це не новина, що вони не мають термопроклейки. Це інша категорія комбінезонів і порівнювати їхні характеристики і співвідношення ціна/якість — не наше завдання. Наше завдання — робити те, що замовили і вкластися у відведені терміни», – наголосив очільник компанії.
Тепер, за інформацією Соколовського, на складі «Текстиль-контакт» зберігаються вже вироблені 23 тис. костюмів і величезні залишки нерозкроєної сировини.
Нагадаємо, раніше Генеральний директор ДП «Медичні закупівлі» Арсен Жумаділов звинуватив МОЗ у тому, що воно чинить тиск на роботу підприємства і блокує закупівлі.