Степанов заявив, що в українського виробника хотіли закупити костюми для малярів. Це не правда

Голова Міністерства охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що держпідприємство «Медичні закупівлі України» (МЗУ) закупило захисні костюми маляра замість костюмів біозахисту, однак засновник компанії-виробника спростував слова міністра.

Степанов сьогодні на брифінгу пояснив, чому МОЗ придбав китайські костюми біозахисту в маловідомої компанії «MEDDIV» за ціною вдвічі дорожче, ніж в українського виробника «Текстиль-Контакт». МОЗ домовився з «Текстиль-контактом» про придбання костюмів за 245 грн за штуку або на 40% дешевше коштом великої партії товару, однак Степанов відмовився підписувати документ про закупівлю.

«Вони (МЗУ, – ред.) не знаходили костюми біозахисту, вони знайшли костюми маляра, а ми не закуповуємо костюми маляра», – сказав міністр.

У свою чергу засновник групи компаній «Текстиль-контакт» Олександр Соколовський у своєму блозі на сайті «Нового времени» повідомив, що костюми відповідали вимогам технічного завдання до виробу «костюми біологічного захисту/комбінезон».

За словами Соколовського, вони не приховували інформацію про те, що їхні костюми не проходили сертифікацію за стандартом ДСТУ EN 14 126:2008 “Одяг захисний. Захист від інфекційних агентів”, але вони виготовлені згідно з повідомленням Держпраці від 31.03.2020 як «засоби індивідуального захисту, використання яких необхідне в інтересах охорони здоров’я».

«Назва виробу — «Костюм біологічного захисту/комбінезон» і призначені вони для «захисту населення, пацієнтів, хворих, медичного персоналу від можливих інфекцій, які передаються повітряно-крапельним шляхом», – зазначив голова компанії.

Він додав, що жодних вимог «Текстиль-контакту» про проведення сертифікації на відповідність стандарту ДСТУ EN 14 126 ДП «Медичні закупівлі» не пред’являло.

«При цьому ми нікого не обманювали і не намагалися видавати свою продукцію за «медичний костюм біологічного захисту з автономною системою забезпечення». Це інша продукція, інші вимоги та інші ціни. Наші шви дійсно зшивні, і це не новина, що вони не мають термопроклейки. Це інша категорія комбінезонів і порівнювати їхні характеристики і співвідношення ціна/якість — не наше завдання. Наше завдання — робити те, що замовили і вкластися у відведені терміни», – наголосив очільник компанії.

Тепер, за інформацією Соколовського, на складі «Текстиль-контакт» зберігаються вже вироблені 23 тис. костюмів і величезні залишки нерозкроєної сировини.

Нагадаємо, раніше Генеральний директор ДП «Медичні закупівлі» Арсен Жумаділов звинуватив МОЗ у тому, що воно чинить тиск на роботу підприємства і блокує закупівлі.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.