Протести мешканців смт Нові Санжари Полтавської області через розміщення в місцевому медцентрі евакуйованих з китайського Уханя привернули увагу ряду світових ЗМІ, пише Голос Америки.
Серед причин протестів називають неправильну комунікацію з боку української влади та розсилку електронних листів з фейковою інформацією про виявлення в Україні коронавірусу.
“Евакуація людей з Уханю була оточена секретністю, чутками й збентеженням. Влада не змогла ефективно пояснити відсутність небезпеки від пасажирів до їхнього прибуття, й утримала пункт призначення у таємниці”, – так причини протестів описують у колонці на сайті Forbes.
“Сотні поліцейських були відправлені для підтримання порядку, дехто з них відтаскували протестувальників від натовпу”, – повідомляє американський канал NBC.
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков “закликав протестувальників не піддаватися на провокації і проявити розуміння через необхідность таких тимчасових заходів “, додавав телеканал ABC.
Французький канал France24 нагадує, що в Україні немає підтверджених випадків захворювання китайським коронавірусом.
Про Нові Санжари пишуть навіть місцеві видання: у штаті Південна Кароліна, Айдахо, Кентуккі. “В наступні два тижні це (санаторій), напевно, буде установою із найбільшою охороною в країні”, – цитує видання президента Володимира Зеленського.
Журналіст Крістофер Міллер, коментуючи події в Нових Санжарах, написав: “безумство в Україні сьогодні. Ось що страх, брехливі новини й недовіра до системи можуть спричинити”.
Insanity across Ukraine today. Here’s what fear, fake news and distrust in the system can do.
Protests, some violent, broke out across the country after a fake email went viral claiming coronavirus had arrived, just as evacuees from China flew in. https://t.co/cVWS5OH5K1
— Christopher Miller (@ChristopherJM) February 20, 2020
Журналіст опублікував матеріал в Buzzfeed. У статті він розповідає про заяву СБУ про те, що паніку серед українців викликали “розсилання нібито від імені вітчизняного Міністерства охорони здоров’я листів з фейковою інформацією про начебто виявлення в Україні вірусу COVID-19”.
У своїй статті Міллер також посилається на слова Ніни Янковіц із вашингтонського аналітичного Центру Вілсона, яка вважає, що дезінформація щодо хвороб “має величезний потенціал в Україні через високу недовіру до системи охорони здоров’я”. “Поєднайте це з недовірою до інформації від урядових джерел, медіа, які шукають сенсації, і маєте рецепт паніки, особливо у випадку із пандеміями, як коронавірус”.
Раніше своїх громадян з Китаю забрали США, Німеччина, Канада, Австралія, Філіппіни, Непал, Росія, Індонезія, Італія, Португалія і Франція. Ні про які масові протести проти евакуації громадян у цих країнах не повідомлялося.
Нагадаємо, увечері 20 лютого в смт Нові Санжари Полтавської області приїхали автобуси з українцями та іноземними громадянами, евакуйованими із китайського міста Ухань.
Мешканці Нових Санжар влаштували протести через поселення евакуйованих у місцевому медцентрі. Між правоохоронцями та місцевими мешканцями сталися зіткнення. Під час прибуття колони автобусів з евакуйованими люди почали закидати їх і поліцейських камінням. В результаті зіткнень постраждали 9 правоохоронців та 1 цивільна особа.