В ході засідання Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі підписані угоди, які фіксують суб’єктність ОРДЛО, а Росія разом з Німеччиною, Францією та ОБСЄ визначається як гарант-спостерігач. Про це повідомляє ZN.UA.
Видання зазначає, що відповідне засідання ТКГ пройшло в Мінську 11 березня. У переданому джерелом в переговорній групі протоколі йдеться про майбутню 25 березня створення Консультативну раду. Це планується зробити після проведення консультацій з ОБСЄ, Францією і ФРН.
У протоколі зазначається, що метою створення КС є ведення діалогу і вироблення пропозицій щодо врегулювання ситуації на Донбасі у відповідності з Комплексами заходів. Мається на увазі і проведення виборів у ОРДЛО.
У документі також сказано про те, що критерії та порядок призначення учасників КС визначаються самостійно Україною, ОРДЛО, країною-агресором, Німеччиною, Францією, і ОБСЄ.
Всі перераховані сторони не пізніше, ніж за три робочих дні до дня першого засідання КС повинні повідомити спецпредставникові голови ОБСЄ в Україні та ТКГ про те, хто їх буде представляти на засіданнях ради.
Журналіст Тетяна Силіна звертає увагу, що з документа випливає, що за стіл переговорів у рівному статусі і з однаковими правами планується посадити представників вільної частини України і членів окупаційних адміністрацій захоплених територій. Шість років держава відмовлялась від такого розвитку подій.
У свою чергу РФ при реалізації таких планів виступає не як учасник «конфлікту», а як посередник при його врегулюванні, що нібито підтвердиться офіційний російський тезиз про те, що «нас там немає».
Видання припускає, що, якщо Москва і Київ врешті-решт прийдуть до згоди з даним форматом, то Париж з Берліном і ОБСЄ проти нього заперечувати не стануть.
При цьому, як наголошується в статті, в документі нічого не сказано про негайне припинення вогню, стійкому режимі тиші і забезпеченні безпеки для політичного врегулювання. Хоча саме про останнє в документі йде мова. Таким чином, Росія «пропихає» реалізацію політичної частини Мінських угод, порушуючи всі пункти, що мають відношення до забезпечення безпеки.
«Схоже, у нинішній переговорній команді з Банкової вона (Москва, – ред.) знайшла благодатних слухачів і реалізаторів своїх ідей, які, можливо, розраховують на те, що в умовах хайпу навколо наростання небезпеки епідемії коронавірусу “мінська зрада” пройде непоміченою», – робиться висновок у статті.
Раніше повідомлялося, що в останньому засіданні ТКК взяли участь голова Офісу президента Андрій Єрмак і заступник глави Адміністрації президента РФ Дмитро Козак.