У неділю стало відомо, що Володимир Зеленський разом з родиною відлетів до Оману – країну на Аравійському півострові. На Банковій заявили, що президент полетів в Оман власним коштом, але при цьому має намір провести “зустрічі на вищому рівні”. А 8 січня Зеленский перервав свій відпочинок у зв’язку з катастрофою літака в Ірані і повернувся в Україну на приватному літаку.
InfoResist публікує найцікавіші факти про цю країну.
Султанат Оман: що відомо про країну
1. Султанат Оман – така офіційна назва країни. Розташована вона на Аравійському півострові, межує з ОАЕ, саудівською Аравією і Єменом. Країна не так розкручена як ОАЕ, але дешевше і самобутніше в плані пам’яток. Візи для українців дають за спрощеним режимом онлайн.
2. Оман більше Сирії, Йорданії і Лівану разом узятих. Вважається, що назва «Оман» означає «земля», хоча місцеві жителі вважають, що їх країна названа на честь легендарного першого її жителя — Оман ібн-Катана.
3. Султанат Оман — це монархія. З 1970 року країною править султан Кабус бен Саїд. У країні немає політичних партій. Приймати рішення султанові допомагає Консультативна рада, куди входять 82 обраних радники.
4. Безпека. На відміну від багатьох інших країн Близького Сходу, Оман — дуже безпечна країна. Арабам в цю країну отримати візу складніше, ніж українцям в Америку. Тут немає ніякої ісламської опозиції. Ставлення до туристів дуже доброзичливе. А на вулицях країни точно боятися нічого. Завдяки нафті і державним преференціям місцеві жителі багатіші більшості туристів.
5. Про права жінок. В Омані жінки мають значно більше прав, ніж в інших державах Затоки. Більш ніж половина студентів місцевих університетів – жінки. Вони мають право працювати – займатися викладанням, медициною, банківською справою і навіть політикою.
Крім того, оманські жінки — єдині з країн Затоки традиційно не закривають обличчя. На відміну від інших країн рішення, носити нікаб або ні приймає сама дівчина. У «сусідів» цей вибір за неї робить чоловік або батько.
6.Оманський ріал вважається однією з найдорожчих валют у світі і коштує 2,6 долара. Купівельна спроможність цієї валюти настільки висока, що уряду доводиться випускати паперові купюри номіналом 1/2 і 1/4 ріалу, а кількість місцевих «копійок» (байс) в одному ріалі – тисяча, замість звичних нам ста.
7. Офіційними вихідними днями є п’ятниця і субота. Основна причина в тому, що п’ятниця вважається днем молінь.
8. Оман — дуже багата країна. Тут високі зарплати і немає податків для фізичних осіб. Кожен громадянин по досягненню повноліття отримує земельну ділянку для будівництва будинку. Тому в країні немає бездомних. Площа стандартної ділянки — 400 квадратних метрів. Однак житло доведеться зводити на власні заощадження. Хоча можна взяти кредит. Причому ставка по ньому буде фіксована — не більше 6% річних. Це закріплено на законодавчому рівні.
А ще, мало не кожен рік на головне свято країни Султан оголошує кредитну амністію.
9. Освіту. Студенти в Омані, що мають високий бал в школі, можуть претендувати на безкоштовне навчання майже в будь-якому інституті світу. Єдина вимога — після повернення потрібно відпрацювати кілька років за спеціальністю на батьківщині.
10. Цікаво, що ще шістдесят років тому Оман був закритою країною, де не було ні лікарень, ні шкіл, ні доріг, ні радіо. Під забороною були навіть сонячні окуляри. Однак після приходу до влади султана Кабуса Оман, як кажуть місцеві, прокинувся.
11. Найвищою мірою покарання в султанаті є смертна кара, але за останні роки її не застосовували жодного разу.
12. Оман відомий своїми укріпленими фортами — їх у країні понад 500. Два з них, форт Джалалі і форт Мирані, знаходяться в столиці країни Маскаті. Форт Бахла біля підніжжя гір Ахдар входить в список ЮНЕСКО завдяки значній протяжності кріпосних стін — понад 11 км.
13. В Омані безліч національних парків, де мешкають рідкісні тварини — орікс, аравійський тахр, аравійський вовк і леопард, смугаста гієна і попелястий сокіл. На острові Мазира розмножуються гігантські морські черепахи.
14. У столиці Оману, Маскаті, знаходиться головна святиня країни — мечеть Султана Кабуса. Це єдина мечеть, куди пускають туристів. Тут можна помилуватися самим великим килимом у світі, який важить 21 тонну.
Найвідоміша природна пам’ятка Оману — печера Аль Хута. Вчені вважають, що їй близько 200 мільйонів років. Туристи можуть оглянути верхню частину печери з красивими мінералами на склепіннях.
15. Як повідомляють ЗМІ, Володимир Зеленський зупинявся в люксовому готелі Al Bustan Palace. Заклад розташований на 1-кілометровому приватному узбережжі, яке є найдовшим у всьому Маскаті. Вартість номерів починається від 490 доларів за добу.