Супутник показав, як РФ нарощує виробничі потужності на військових заводах

Супутник показав, як Росія активно нарощує виробничі потужності на своїх військових заводах. Про це повідомляє авторка проєкту “Схеми” Наталія Седлецька.

“Мова йде про підприємства, які виробляють та ремонтують тактичні і стратегічні літаки, бойові вертольоти, а також збирають військові дрони та керовані боєприпаси – усе, чим Росія тероризує українців”, – зазначила Седлецька.

Вона додала, що саме на таких заводах журналіст Кирило Овсяний побачив помітні зміни – супутник зафіксував будівництво низки підприємств військового та подвійного призначення, появу нових ангарів та цехів.

У розслідуванні “Схем” повідомляється, що на Казанському авіаційному заводі, що належить структурі державної корпорації “Ростех”, будують та ремонтують стратегічні бомбардувальники, наприклад Ту-22м3 та Ту-160, з яких Росія запускає ракети по Україні.

Новий ангар тут почали зводити ще 2018 року, втім, 2022-го будівництво прискорили, і цього року майже закінчили. На думку військових експертів, у цьому цеху можуть ремонтувати та модернізувати стратегічні бомбардувальники.

На території Іркутського авіаційного заводу з 2019 до 2021 року з’явився ангар з виходом на авіасмугу, а вже цього року закінчується будівництво іншого, схожого об’єкта. Профіль цього підприємства – ремонт та виробництво винищувачів Су-30 усіх модифікацій.

Такі приміщення, на думку авіаексперта Храпчинського, можуть використовуватись для ремонту цивільних бортів типу Sukhoi Superjet та винищувачів типу Су-30.

На території Дубнянського машинобудівного заводу у Московській області є Машинобудівне конструкторське бюро “Радуга”. Воно виготовляє ракети Х-22, Х-55, Х-101.

2021 року тут почали будувати велику будівлю, і 2023-го добудували. Це новий приватний завод із виробництва російських БПЛА, що належить компанії “Кронштадт” (фірма пов’язана з холдингом “АФК-Система” російського олігарха Євтушенкова).

Профіль підприємства – випуск військових дронів під брендом “Оріон”, “Геліос” та інших, з різними модифікаціями – від розвідувальних до ударних.

На Уральському заводі цивільної авіації в Єкатеринбурзі росіяни ремонтують двигуни та редуктори, які можуть використовуватись і у військових вертольотах типу Мі-2, Мі-8, Мі-24 та Ка-52. Усі ці гелікоптери армія РФ активно застосовує у війні проти України. У 2021-2023 роках там було збудовано новий великий цех.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.