Держприкордонслужба України планує побудувати свої Центр підготовки водолазів і Полігон боротьби за живучість кораблів. При цьому у ВМС вже є водолазна школа і полігон боротьби за живучість кораблів, що свідчить про нераціональне використання коштів. На це звернув увагу волонтер Тарас Чмут.
За його словами, на сьогоднішній день у складі 198-го Навчального центру ВМС у місті Миколаєві вже є Полігон боротьби за живучість кораблів.
“У нас що, так багато моряків або кораблів в країні, одного тренажера нам мало? Чи ми такі багаті, що на кожну сотню моряків будемо будувати свій тренажер за пару десятків мільйонів гривень?! Невже Морській охороні так принципово не вчити своїх моряків спільно з моряками ВМС?”, – обурився Чмут.
Волонтер також звернув увагу на те, що в 2019 році в складі ВМС була створена водолазна школа і на сьогоднішній день відбулося два випуски водолазів базового рівня. Між тим основною навчальною базою водолазної школи ВМС повинен стати плавучий навчально-тренувальний комплекс (УТК). Проект розроблений на кошти ВМС.
“Ми що, така велика країна, що нам треба 2 водолазні школи? У нас що, тисячі водолазів? Або пару десятків на весь флот і пару десятків на всі ДПСУ? Як можна так нераціонально використовувати кошти в нинішніх умовах?!”, – підкреслив він.
Волонтер навів приклад країн Балтії, де була створена єдина водолазна школа на 3 країни: Литву, Латвію та Естонію.
Позицію Чмута підтримав волонтер Костянтин Миргородський, який допомагає школі ВМС.
“Дослідно-проектний центр кораблебудування хоче пропхати прикордонникам документацію на навчально-тренувальний комплекс водолазної підготовки військовослужбовців водолазних спеціальностей, власником якої є ВМС. Більше, більше водолазних шкіл!”, – написав він.
Як повідомлялося раніше, ВМС ЗСУ планують отримати чергові катери Island в 2021 році.