24 липня танкер Delfi, який сів на мілину біля Одеси в 2019 році, безуспішно намагалися підняти і поставити на кіль. Про це повідомляє голова Одеської області Максим Куций на своїй сторінці в Facebook.
За словами Куцого, роботи фахівців тривали весь день, але підрядна організація виявилася технічно не в змозі реалізувати свій план за допомогою буксирів. Операція продовжиться в суботу, оскільки власник Delfi поки користується правом самостійного підняття судна.
Як повідомляє “Укрінформ“, вчора після полудня до аварійного танкера наблизилися буксири P&O Balqis і «Австралія» а також плавучий кран, щоб закріпити на корпусі судна сталеві канати для його підняття. Завести важкі канати на судно не змогли. Держінспекція також зафіксувала нафтову пляму площею 7,5 тисяч кв. м, яка рухалося у бік пляжу “Дельфін”.
Міністр інфраструктури Владислав Криклій зазначив, що з 27 липня операція з підняття танкера переходить під контроль Адміністрації морських портів України. При цьому він додав, що вже є домовленість з Куцим про проведення 27 липня комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайної ситуації, зоб кваліфікувати подію як техногенну катастрофу і прискорити процедуру.
Криклій підкреслив, що зі зміною виконавця зміниться і підхід, тому що “всі налаштовані швидко прибрати цей металобрухт з морського пляжу”.
- 22 листопада 2019 року танкер Delfi через сильний вітер зірвало з якоря і понесло в напрямку одного з пляжів Одеси. Екіпаж відмовлявся покидати судно. У підсумку рятувальники евакуювали моряків, а танкер сів на мілину і ліг на бік.
- 21 червня із затонулого танкера відбувся розлив палива.
- 4 липня під час візиту в Одеську область президент Володимир Зеленський ознайомився з ходом ліквідації наслідків аварії танкера Delfi і поставив завдання підняти судно до 20 липня.
- 18 липня були зроблені дві спроби підняти танкер. Обидві виявилися невдалими.