У вівторок, 13 жовтня, міністр оборони Андрій Таран підписав наказ про звільнення з військової служби генерал-полковника Василя Бурби, який у 2016-2020 роках обіймав посаду начальника Головного управління розвідки Міноборони. Про це повідомив журналіст Юрій Бутусов з посиланням на власне джерело.
За його інформацією, перед засіданням слідчої комісії Верховної Ради з розслідування провалу спецоперації із захоплення російських бойовиків ПВК Вагнера 14 вересня глава оборонного відомства викликав Бурбу до себе і наказав відмовитися від свідчень.
Так, Таран наказав Бурбі не повідомляти під протокол народним депутатам про те, що спецоперація із затримання російських терористів була санкціонована 1 липня 2020-го самим главою Міноборони, і тому “не вимагала взагалі ніяких нарад”.
Разом з цим міністр наказав не повідомляти, як проходило засідання в кабінеті Верховного Головнокомандувача про скасування спецоперації, а також про те, що на нараду були допущені особи, які не мають відношення до секретних операцій військової розвідки, що створило передумови до витоку інформації про спецоперацію.
У свою чергу Бурба відмовився виконувати незаконні накази Тарана і в присутності Міністра оборони написав рапорт про звільнення з військової служби. Згодом колишній голова ГУР неодноразово давав свідчення народним депутатам. За інформацією Цензор.ні, на сьогоднішній день протокол свідчень Бурби досі не оформлений і з ним не знайомі Ні члени слідчої комісії, ні сам Бурба.
Оновлення: У Міністерстві оборони заявили, що наказу про звільнення з військової служби Василя Бурби не було.
“У медіа було поширено неправдиву інформацію про факт і обставини нібито звільнення з військової служби колишнього начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-полковника Василя Бурби”, – йдеться в повідомленні.
Як заявили у відомстві, “інформація в медіа є емоційного характеру, вона не відповідає дійсності та спрямована на підрив довіри ” до керівництва країни і Міноборони.
- 29 липня в Білорусі затримали 33 бійці з приватної військової компанії “Вагнера”. Вони обвинувачуються у підготовці терактів.
- 14 серпня Білорусь повернула до Росії 32 найманці ПВК.
- 24 червня в інтерв’ю каналу “1+1” Зеленський визнав існування спецоперації із затримання “вагнерівців”.
- В Офісі президента заявили, що слова глави держави про спецоперацію перебрехали.
- За даними ЗМІ, спецоперація провалилася після доповіді Зеленському і Єрмаку.
- У Bellingcat назвали головну помилку операції по “вагнерівцям” і ймовірну причину провалу.