Ведучий шоу «Хто зверху» і «Діти проти зірок» (Новий канал) поділився своїми улюбленими місцями в українській столиці. Про це Сергій Притула розповів на своєму YouTube-каналі.
“Люди, які живуть у Києві, на Майдан приходять зазвичай під час революції. А щоб зустрітися з друзями або десь погуляти, в столиці значно більше цікавих місць. Стандартний набір для туриста, який приїжджає в Київ, виглядає так: Майдан, Хрещатик, Києво-Печерська лавра, Софія, Михайлівський, Поділ. Але є ще багато непопсових місць, про які я хочу вам сьогодні розповісти”, – заінтригував Сергій Притула.
1. Вулиця Івана Павла II. Насправді, похвалитися якимись архітектурними та історичними пам’ятками ця вуличка навряд чи зможе. Але я обожнюю її навесні. Особливо в період цвітіння. І якщо у вас відсутня алергія на цвітіння, то немає нічого кращого, ніж прогулятися по цій вуличці зверху вниз до Великої Васильківської, коли з обох боків тебе супроводжує вишнева алея. А пішохідна зона обрамлена каштанами. Традиційними київськими каштанами, яких зараз так не вистачає на Хрещатику. Ближче в ресторан «Балкон», який ще 15 років тому був якимсь генделиком, каштани переходять у липи, стоячи в тіні яких можна помилуватися будинком №13. Він цікавий тим, що в 2005-2007 роках там на сьомому поверсі у двокімнатній квартирі ділили квадратні метри між собою ваш покірний слуга і група «СКАЙ» у повному складі. А на п’ятому жив Фома з гурту «Мандри». Не будинок, а просто творча цитадель!
2. Спаський бастіон. Якщо не дійти до лаври, а сходити наліво, то можна потрапити на мою улюблену локацію №2. Бастіон цей непростий. Спочатку це було одне з укріплень Києво-Печерської фортеці, яку будували багато років. Спочатку цим займалися козаки під керівництвом Самойловича, а потім підключився і Гетьман Мазепа. Це одна з найвищих точок Києва, і з неї відкривається фантастичний вид, особливо ввечері, особливо на лівий берег. Раніше ця місцевість була кілька запущена, про неї мало хто знав. Туди можна було заїхати машиною, і там, на майданчику, ці машинки паркувалися, хлопці відкривали багажники і торгували кальянами. Можна було розстелити коцик на землі і ввечері, попиваючи каву, милуватися вечірньою столицею. Але зараз там вже навели порядок.
3. Замок барона. Коли ви будете біля Золотих воріт, а ви однозначно будете біля Золотих воріт, зверніть, будь ласка, увагу на нього. Він знаходиться за адресою Ярославів вал, 1. Цей дивний замок з горгульями на фасаді був побудований в Києві під час будівельної лихоманки поміщиком Михайлом Підгорним. Перші поверхи пан Підгорний здавав в оренду, а потім продав. Ніхто з наступних власників в цьому будинку не жив, а роками там перебували кондитерська, пекарня, редакція газети та навіть театр німого кіно. Після революції, як завжди, цей будинок розбили на комунальні кімнати. Зараз він порожній, там ніхто не живе, і взагалі будинок готується до реконструкції. Неподалік від замку Барона є культова пиріжкова «Ярослава». Якщо ви знали про неї, то слава Богу, а якщо ні, то здаю точку.
4. Музей авіації. Недалеко від аеропорту «Жуляни» місце мрії будь-якого хлопчика. І дівчанки, мабуть, теж. Він знаходиться за адресою вулиця Медова, 1. Там запаркувались на вічний спокій десятки бортів цивільної та військової авіації. І якщо ви хочете, щоб ваша дитина пищала від захвату не тільки тому, що йому дозволили годинку повтикати в гаджет, вам сюди. Дітки можуть не лише помилуватися літаками ззовні, але і в деяких побувати всередині салону і навіть посидіти за штурвалом.
5. Троєщина. А ще в Києві можна помилуватися Троєю. Тільки я зараз не про ту Трою, яку спалили греки, залишивши з неї купу гною, а про район Троєщина, про який ви однозначно чули навіть якщо не живете в столиці. Для широкої громадськості чомусь про Троєщину сформували дещо негативний стереотип. Мовляв, це небезпечне місце, в якому є підвищена можливість нарватися на гопстоп. Насправді, нічого подібного. Троєщина – це милий спальний райончик, за яким, як кажуть старожили, починається край світу. Де як раз за вулицею Закревського. Безперечною окрасою Троєщини є студія «Фільм. UA », де знімають багато вітчизняних фільмів і серіалів, а також рекламні ролики для іноземних брендів. До речі, «Вар’яти-шоу» там теж знімають. І екскурсії там теж проводять.
6. Музей рухомого складу «Укрзалізниці». Знайти його досить легко, він знаходиться на залізничному вокзалі, потрапити туди можна з 14-го шляху. Подивитися там є на що. Величезна кількість олдскульних локомотивів, дрезини, які дивні вундервафли колесах. Але найбільший інтерес особисто у мене викликали історичні вагони-салони. Тут вам і розкішний вагон для міністра Столипіна, який приїхав на ньому в столицю, щоб знайти тут свою смерть. Тут і вагон-салон, в якому в грудні 1918 року на станції Фастів було підписано попередній текст про об’єднання УНР і ЗУНР в єдину соборну Україну. А ще – люксовий вагончик для представників радянської політичної еліти. На ньому любив кататися перший секретар ЦК КПУ В. Щербицький.
7. Сирецький парк. Там досі діє дитяча залізниця. Нехай діти відчують себе в тій атмосфері і попрацюють машиністами і провідниками.
8. Дім. Тримайте невеликий бонус. Це ще одна моя улюблена локація. Я називаю її просто – Дім. Знаходиться вона на Позняках між вулицями Ахматової та Княжий Затон. Це натуральна сільська хата, в якій з 1947 року живуть люди, які тримають кіз, свиней, курей. Одним словом, там все бігає, мукає, кукурікає, там дуже круто. Цей будинок знаходиться в оточенні багатоповерхівок. Ділянка величезна, їх вже хотіли вигнати, і пропонували з’їхати у квартири, і палили, але ті люди живуть і не здаються.
Як повідомлялося раніше, Сергій Притула поділився добіркою цікавих книг.