Американський виробник електромобілів Tesla піддався критиці в Сполучених Штатах Америки після відкриття шоуруму в китайському регіоні Синьцзян, де влада Китаю звинувачується міжнародним співтовариством в порушенні прав корінних мусульманських етнічних груп. Заява із закликом закрити шоурум була опублікована Радою з американо-ісламських відносин.
Tesla оголосила про відкриття шоуруму в столиці Сіньцзяну Урумчі в кінці 2021 року всього через тиждень після того, як президент США Джо Байден підписав закон, згідно з яким слід доводити, що товари, виготовлені в Сіньцзяні, не були зроблені з використанням примусової праці.
У Раді з американо-ісламських відносин закликали Tesla припинити те, що означає “економічну підтримку геноциду”. У свою чергу сенатор Марко Рубіо заявив, що” безнаціональні корпорації ” допомагають Комуністичній партії Китаю приховувати рабську працю і геноцид в регіоні.
Президент Альянсу американської виробничої індустрії Скотт Полл заявив, що будь-яка компанія, яка веде в Сіньцзяні бізнес, є причетною до культурного геноциду.
На даний момент в компанії Tesla ще не коментували звинувачення.
Сполучені Штати Америки, а також багато правозахисних організацій звинувачують Китай у політиці геноциду проти уйгурів та інших мусульманських етнічних груп у Сіньцзяні. Зокрема, йдеться про контроль населення, боротьбу з культурами та релігією, використання примусової праці. Пекін заперечує звинувачення, стверджуючи, що організовує “табори перевиховання” для боротьби з ісламським екстремізмом.
- У 2021 році ЗМІ розповіли, що в Китаї випробовують на ув’язнених уйгурах технології з визначення настрою.