The Economist: Контраст між президентами на саміті був вражаючим. Путін провалив всі цілі

Протягом одного тижня провалилися всі плани Володимира Путіна. Про це пише The Economist

Видання нагадує, що на проведення Зимових Олімпійських ігор у Сочі Росія витратила 50 млрд доларів, роздав спортсменам допінг і чекала, що це історична подія стане тріумфом Путіна. Медалі росіянами збиралися так, ніби мова йде про бойові нагороди. Однак закінчилося все антизахідною істерикою і вторгненням РФ в Україну. Початок агресії поклала окупація Криму.

Продовження невдач на спортивній ниві продовжилося в даний час. 9 грудня Всесвітнє антидопінгове агентство заборонило державі-агресору чотири роки проводити великі міжнародні спортивні змагання, що стало безсумнівним відчутним ударом по країні, де так люблять символізм.

Величезне приниження спіткало Росію в день, коли проходив саміт «нормандської четвірки» і Путін міг особисто зустрітися з президентом України Володимиром Зеленським, країни проти якої була розв’язана війна, фінансована Росією. Декларована мета – припинення бойових дій.

Зустріч цю чекали з тривогою, а відбулася вона частково завдяки бажанню Еммануеля Макрона налагоджувати відносини з Росією. Тисячі людей вийшли у Києві на вулиці, побоюючись, що Путін поверне захоплений Донбас, не повернувши суверенітет над ним українського уряду, а Зеленський не встоїть перед тиском Кремля і француза, який прагне нав’язати своє уявлення про нову європейську безпеку.

Однак нічого після саміту кардинально не змінилося, люди полегшено видихнули: домовленість обміняти всіх ув’язнених, розведення військ ще в трьох місцях на лінії розмежування і нова зустріч через чотири місяці. До того ж український лідер артикулював позиції, за якими на компроміси не піде: територіальна цілісність України, включаючи Крим і Донбас. Жодних місцевих виборів нині на окупованих територіях без контролю над кордоном.

«Контраст між президентами був вражаючим», – зазначило видання.

Путін прибув до місця зустрічі в броньованому лімузині з охоронцями, деякі з яких були з закритими обличчями. Зеленський – на мікроавтобусі Renault. На нічній прес-конференції Путін – старий, мстивий, нудний автократ. Зеленський – молодий, нервовий, щирий.

В результаті, бажаючи відновити відносини з Європою, ізолювавши Україну, господар Кремля не досяг нічого. У той же день глави МЗС ЄС погодилися почати роботу над європейською версією “закону Магнітського”, що передбачає введення санкцій проти РФ за порушення прав людини.

На тому ж страшному для Путіна тижні РФ зіткнулася з опором з боку Білорусі, яка є частиною економічного союзу з сусідньою країною. Якщо б це союзництво було посилено (а це, фактично, захоплення РБ), це дало б можливість оголосити про створення нової держави. Його міг би очолити Путін, вирішивши тим самим проблему 2024 року, коли, згідно з російським законодавством, Путін повинен залишити пост президента. Однак переговори в Сочі 7 грудня виявилися для Москви безуспішними. Більш того, тоді ж керівництво білоруської армії оголосило, що готове брати участь у військових навчаннях НАТО.

Враховуючи всі перелічені обставини, зазначає видання, навряд чи у Путіна Різдвяний настрій.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.