Російські системи радіоелектронної боротьби (РЕБ) різко збільшили свою ефективність навесні цього року. Про це пише The Economist.
За даними журналу, у березні 2023 року високоточні снаряди Excalibur (вони наводяться на ціль за допомогою GPS), що використовуються Україною з минулого року, перестали вражати цілі. Американські боєприпаси, які здивували українських військових точністю ударів, почали падати, не долітаючи до цілі. Минали тижні без успішних влучень, пише The Economist.
Проблеми виникли й з авіабомбами, обладнаними комплексом JDAM-ER (він дозволяє збільшити точність звичайних бомб за допомогою GPS). Оприлюднені навесні секретні документи Пентагону показали, що чотири з дев’яти бомб із JDAM-ER, можливо, не досягли цілі через те, що Росія глушила сигнал GPS.
Снаряди GMLRS, які запускають американські пускові установки HIMARS, також все частіше не потрапляють в ціль, стверджує видання.
“(Російські) “глушилки” мають високий пріоритет, і ми продовжимо… рекомендувати, щоб ці “глушилки” були зруйновані/знищені”, – йдеться в одному з слайдів Пентагону, які злили.
За допомогою РЕБ Росія також навчилася виводити з ладу велику кількість українських безпілотників. Іноді за місяць ЗСУ можуть втратити до 10 тисяч БПЛА, пише журнал. Близько половини цих втрат, за словами старшого офіцера Генштабу України, з яким поговорило видання, пов’язані з радіоелектронними атаками. Більшість дронів губляться, коли переривається GPS-сигнал.
Попри те що, ефективність російської РЕБ зросла, вона не покриває всього фронту. Однією з причин є дефіцит систем РЕБ. Крім того, частину потужних «глушилок» довелося відвести в тил, щоб запобігти нанесенню удару по них.