The Guardian: Келлог давно висловлював лояльність до Росії

Колишній генерал армії США Кіт Келлог, який наразі обіймає посаду спеціального посланця Дональда Трампа з питань Росії та України, упродовж багатьох років просував проросійські наративи та виступав за примус України до переговорів із Кремлем. Про це повідомляє The Guardian.

Келлог, який раніше очолював America First Policy Institute (AFPI), публічно ставив під сумнів право України брати участь у переговорах про мир, перекладаючи відповідальність за війну на США та їхніх союзників. У своїх статтях та звітах він заявляв, що причиною конфлікту є не агресія Росії, а «махінації американського військово-промислового комплексу» та «некомпетентність Байдена у сфері нацбезпеки».

Ще до повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році Келлог писав, що «Україна є, перш за все, європейською проблемою», а для Росії це питання є «глибоким і особистим», оскільки зачіпає її «безпеку». Він наполягав, що США не повинні провокувати Росію розширенням НАТО та повинні відмовитися від підтримки членства України в Альянсі.

Після початку війни Келлог дедалі більше зміщував свою риторику на виправдання дій Кремля. У спільних статтях із аналітиком AFPI Глорією МакДональд він пропонував використовувати військову допомогу США як важіль тиску на Київ, щоб змусити українську владу сісти за стіл переговорів із Москвою. Він також виступав проти надання Україні довготривалої військової підтримки та заявляв, що «затягування конфлікту лише шкодить інтересам Америки».

У квітні 2024 року Келлог спільно з іншим колишнім посадовцем адміністрації Трампа Фредом Флейтцом опублікував звіт, у якому відкрито звинуватив Байдена у створенні антиросійської коаліції. Він стверджував, що «ворожа політика Байдена» нібито змусила Росію «укріпити зв’язки з Китаєм, Іраном і Північною Кореєю», створюючи тим самим новий блок проти США.

Келлог також підтримував ідею заморожування конфлікту на умовах, вигідних для Москви, заявляючи, що США повинні «прийняти реальність» і погодитися на те, що Росія збереже контроль над захопленими українськими територіями. Він також висловлювався за те, щоб питання членства України в НАТО та ЄС було зняте з порядку денного на невизначений термін.

Після невдалої зустрічі президента України Володимира Зеленського у Вашингтоні 28 лютого, що завершилася без конкретних результатів, США тимчасово призупинили військову допомогу Києву та обмежили розвідувальний обмін. Келлог прокоментував це рішення словами: «Вони самі це на себе накликали», порівнявши ситуацію з «ударом мула по носі».

Незважаючи на те, що Келлог довгий час вважався жорстким критиком Росії, його останні заяви та пропозиції вказують на зміну позиції. Він послідовно просував тези, що вигідні Кремлю, та критикував підтримку України з боку США. Його діяльність та близьке оточення, яке має зв’язки з правими популістськими рухами, викликають занепокоєння серед західних союзників.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.