The Hill: У Путіна є чотири неядерні способи посилити війну проти України

Російський диктатор Володимир Путін може використати низку неядерних засобів для ескалації війни проти України. Про це пише The Hill.

Повідомляється, що насамперед Росія може застосувати біологічну зброю.

«Були також припущення, що Україна має біологічну та хімічну зброю. Це чітка ознака того, що Путін розглядає застосування і того, і іншого», – сказав президент США Джо Байден у березні.

Видання звертає увагу на те, що біологічна зброя – це патогени, такі як сибірська виразка, ботулізм або рицин. Їх розповсюджують навмисне, щоб спровокувати захворювання та смерть людей. РФ успадкувала частини радянської програми розробки біологічних патогенів. І у Держдепартаменті вважають, що Москва підтримує ці розробки досі.

Крім того, країна-терорист може здійснити хімічну атаку. Головні види хімічної зброї – це нервово-паралітичні речовини, а також токсини, що спричиняють опіки, задушення та зараження крові. Усі вони призначені для вбивства чи каліцтва.

Путіна вже звинувачували в організації хімічних атак проти російських опозиціонерів та колишніх російських шпигунів за допомогою отрути «Новичок». Росія також причетна до хімічних атак під час воєн у Чечні та Сирії.

Серед інших варіантів, які Росія розглядає для придушення українського наступу на півдні – знищення дамб на Дніпрі. Професор політології Каліфорнійського університету в Сан-Дієго Броніслав Станчев припускає, що РФ може знищити дві греблі вище за течією, що призведе до затоплення всього лівого узбережжя Дніпра і змусить українців зайнятися евакуацією сотень тисяч людей замість наступу на Херсон.

Також ультра-радикали в Москві закликають ударити по дамбах на півночі Києва. Наслідки обвалення каскаду Дніпровського водосховища були б катастрофічними, оскільки низовинні райони, які були б затоплені, дуже густонаселені», – додав він.

Ескалацію можна досягти і звичайними засобами. Про це свідчать посилені ракетні удари окупантів по цивільній інфраструктурі України. Натомість путінська мобілізація сотень тисяч нових солдатів у Росії доводить його бажання відправляти на війну більше живої сили, незважаючи на політичний ризик. Повітряні атаки не досягли успіху у стримуванні українського військового наступу та продемонстрували межі російської повітряної сили.

Крім того, Путін може оголосити загальну мобілізацію, яка дозволить армії розширити пул потенційних призовників. Однак для цього йому доведеться забути розмови про «спецоперацію» та визнати, що Росія веде війну проти України.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.