The New Yorker: У президентській кризі у США винен Луценко

До президентської кризи в США призвели спроби американського адвоката Руді Джуліані і українського прокурора Юрія Луценка скомпрометувати на майбутніх виборах кандидата від Демократичної партії Джо Байдена. Про це сказано у статті під назвою “За імпічментом Трампа стоїть український прокурор” авторства Адама Ентуса в американському тижневику The New Yorker.

У статті сказано, що прізвище Луценка найчастіше фігурує у справі імпічменту Трампа, при цьому його самого називають “корумпованим генеральним прокурором України”. Ентус відзначає, що США сприймали Україну як “одну з найбільш корумпованих країн Європи”.

У 2014 році адміністрація Барака Обами, в якій працював віце-президент Байден, а також посол США в Україні Йованович, почали реалізацію програми допомоги Україні, умовою якої стали реформи для викорінення корупції.

Спочатку Юрія Луценка вважали одним з найперспективніших прозахідних політиків, однак зайнявши крісло генерального прокурора він проявив себе як частину корумпованої системи. У статті наводяться слова заступника помічника держсекретаря США Джорджа Кента, який казав, що Луценко розізлився на Вашингтон через боротьбу з корупцією та “хотів помститися”. Луценку не подобалося те, що посол Йованович надає підтримку керівнику НАБУ – нібито він побоювався опинитися у в’язниці за розслідування антикорупційного бюро.

“В останні два роки Луценко, прагнучи зміцнити свою репутацію і підозрюючи, що Йованович намагається її підірвати, прагнув організувати для себе у Вашингтоні зустрічі на високому рівні, починаючи з генерального прокурора Джеффа Сешнса”, – пише автор статті.

Згодом один з підлеглих Луценка порадив звернутися до адвоката Джуліані, який на той момент шукав матеріали для захисту Трампа від звинувачень розслідування спецпрокурора Мюллера про втручання Росії у вибори 2016 року.

У січні 2019 року Луценко прибув у Нью-Йорк і протягом декількох днів спілкувався з Джуліані в його офісі. З собою Луценко привіз фінансову інформацію, нібито взяту з банківських записів, яка, за його словами, довела, що українська газова компанія Burisma заплатила Хантеру Байдену і його діловому партнеру за «лобіювання» Джо Байдена. Один із свідків цієї розмови розповів, що “Луценко прийшов з гарячою зброєю”.

Співпраця Луценка і Джуліані застопорилася через зміни керівника американської прокуратури. Луценко не оголосив публічно про розслідування відносно сина Байдена, а Трамп, який вже знав про можливе існування компромату на конкурента на виборах в майбутньому році, пішов на контакт з президентом України Володимиром Зеленським, розголос якого і запустив процедуру імпічменту.

Видання також наводить свідчення колишнього спецпредставника США Курта Волкера про те, що Луценко міг діяти “корисливо”, а також Йованович, яка назвала українського політика “опортуністом”, готовим до співпраці з будь-якими політичними силами заради власної вигоди.

Слід зазначити, що в ході особистого спілкування з автором статті Луценко відкидав всі звинувачення, заявляючи, що він віддав своїй країні багато років, але в підсумку став поганою людиною. При цьому Ентус звертає увагу на те, що подібні розмови не обходилися без алкоголю.

Як повідомлялося раніше, Луценко звинуватив Йованович в дачі неправдивих свідчень Конгресу США.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.