The Times: У Міноборони Британії запропонували послати Трампа слідом за “російським військовим кораблем”

Британська газета The Times розповіла, що думають політики і військові у Великій Британії та Європі про те, що президент США Дональд Трамп почав переговори про завершення російсько-української війни.

Одне з джерел видання в міністерстві оборони Британії з недовірою поставилося до того, що Трамп 12 лютого спершу провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним, а потім – із президентом України Володимиром Зеленським.

“Дехто з нас говорив: українці не для того воювали три роки, втрачали своїх синів і доньок, щоб їх виключили з обговорення їхнього майбутнього. На їхньому місці я б передав Трампу таке саме послання, як і ті, хто був на острові Зміїний”, – сказало джерело газети.

Він має на увазі фразу про російський військовий корабель, яку вимовив один з українських прикордонників на острові Зміїний у Чорному морі на початку війни, 24 лютого 2022 року.

Як пише The Times, у міністерстві закордонних справ Великої Британії занепокоєні діями Трампа. “Приберіть [гарантії] безпеки і членство [України] в НАТО, і Путін, схоже, буде готовий до переговорів”, – сказало одне з урядових джерел. Видання зазначає, що позиція України за столом переговорів тепер під питанням, і малоймовірно, що Британія або будь-яка інша країна Європи “зможе вплинути на переговори без пропозиції розмістити миротворчі війська”. “На що ми готові піти, щоб отримати місце за столом переговорів?” – сказав один зі співрозмовників газети.

Європейські дипломати побоюються, що, якщо Велика Британія не втрутиться в процес, то більше цього ніхто не зробить, і Трамп і Путін домовляться без участі Європи.

Високопоставлені європейські дипломати вважають, що Трамп і його адміністрація “підставили Україну”. Одне з джерел сказало, що “ключові поступки зробили заздалегідь”. Інше назвало це “катастрофою”: “Послабити нашу позицію ще до початку переговорів. Навіщо це робити? Україна обіцяла натомість рідкоземельні [метали]. А що обіцяла Росія? Нічого! Вони продовжують свої імперські амбіції”.

Неназваний український військовий сказав The Times: “Ситуація не дуже хороша. Переговори про Україну без України і про європейську безпеку без Європи”.

  • Західні видання звернули увагу на телефонну розмову між Путіним і Трампом, бачачи в ній спробу домовитися про мир в Україні без участі Києва і Європи, що викликало занепокоєння щодо відходу США від попередньої політики участі в переговорах.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.