Times: У Трампа обмежені варіанти тиску на Путіна

трамп

Президент США Дональд Трамп пригрозив економічним тиском на Росію, якщо Москва відмовиться від запропонованого перемир’я в Україні, але варіантів тиску у американців небагато. Про це пише The Times.

«Я можу зробити фінансово дуже погано для Росії», — заявив він цього тижня. «Я не хочу цього робити, бо хочу досягти миру. Але з фінансової точки зору… ми могли б завдати Росії величезної шкоди. Це було б нищівно».

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну у 2022 році США спільно з країнами G7 запровадили санкції, які позбавили російські фінансові установи доступу до міжнародних ринків капіталу. Крім того, російський енергетичний сектор опинився під ціновими обмеженнями, щоб прибутки не спрямовувалися на фінансування війни. Захід також заморозив активи російських олігархів, продавши їхні яхти й вілли, а отримані кошти зараз перебувають під контролем європейських держав.

Попри це, Москва змогла адаптуватися, продовжуючи фінансувати військові дії та підтримувати економіку. Це ставить питання про реальні важелі впливу Трампа.

«Фактично, ефективних санкційних інструментів майже не залишилося», — заявив фінансовий аналітик та старший науковий співробітник Центру європейської політики (CEPA) Олександр Коляндр.

Єдиною сферою, де санкції ще можуть завдати серйозної шкоди Росії, залишається енергетика. Проте такі заходи можуть мати негативні наслідки і для США. Москва використовує «тіньовий флот» — сотні танкерів, зареєстрованих на невідомих власників, щоб уникати санкцій на експорт нафти. Україна неодноразово закликала до посилення контролю та введення жорсткіших обмежень.

«Якщо США зірвуть продаж російської нафти, це фактично означатиме вилучення з ринку близько 10% світових запасів нафти», — пояснив Коляндр. «Це призведе до зростання цін на бензин для американських споживачів.

Те ж саме станеться, якщо Вашингтон введе вторинні санкції проти країн, які продовжують купувати російську нафту, таких як Індія та Китай. Так, це вдарить по російській економіці, але ще сильніше — по світовому нафтовому ринку, а отже, і по американських виборцях».

Для адміністрації, яка прагне стримати інфляцію та знизити витрати на життя, це може стати ризикованим кроком.

Росія, у свою чергу, висуває власні вимоги. Кремль попросив російські компанії підготувати список санкцій, які Москва хоче скасувати перед можливими переговорами з Вашингтоном.

На запитання, чи є загроза нових санкцій лише політичним блефом, Коляндр відповів прямо: «Можете називати це брязканням зброєю, якщо хочете. Але ви також можете назвати це маячнею».

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.