Точне рільництво стає все популярнішим рішенням

рільництво

Рільництво стає все автоматизованішим і автономнішим. Україна лише вивчає переваги цих рішень, у той час, як такі країни, як Японія чи Франція, самі переконалися, що це того варте.

Використання точних технологій створило новий підхід до сільськогосподарської практики. Ґрунтуючись на польовій інформації та прийнятті рішень у реальному часі, точне рільництво може оптимізувати як ефективність, так і прибутковість ферми, що є ключовою метою будь-якого успішного фермера. Автоматизація збору врожаю від https://zemlerobstvo.trimble.com/rishennya/zbir-vrozhayu/ — це крок у майбутнє.

Точне рільництво вивчає диференціацію врожаю, а також чинники ґрунту й довкілля, які сприяють цьому. Точне управління господарством дає фермеру можливість скоротити витрату коштів (машин, праці, добрив, пестицидів, насіння, води та ін.), одночасно захищаючи природні ресурси.

Тисячі років тому рільництво починалося як діяльність, тісно пов’язана з конкретним місцем. Першими фермерами були садівники, які доглядали за поодинокими рослинами. Прорив стався, коли фермери почали отримувати наукові та технічні знання, розширюючи ділянки та використовуючи стандартні методи для підвищення врожайності.

Упродовж багатьох років вони розробили кращі методи підготовки ґрунту та захисту рослин від комах і, як результат, машини для скорочення необхідної робочої сили. Починаючи з дев’ятнадцятого століття, вчені винайшли хімічні пестициди та використовували нещодавно виявлені генетичні принципи для вибору ефективніших рослин.

Попри те, що ці методи максимізували загальну продуктивність, вони призвели деякі зони в полях до гірших результатів. Однак, врожаї виросли до колись неймовірних рівнів: для деяких культур вони виросли в десять разів із дев’ятнадцятого століття до теперішнього часу.

ГІС

З впровадженням технології ГІС (географічної інформаційної системи) народилося точне рільництво. До 1980 року ГІС не мала комерційного використання й була зарезервована в основному для дослідів. Але зі зростанням розмірів ферм, фермерам ставало все важче збирати географічні дані для прийняття рішень. Географічна інформаційна система була важливим сільськогосподарським інструментом у цей період, оскільки вона надавала їм кращу альтернативу запису даних на папері.

На початку 90-х рр. були введені загальні системи позиціонування (GPS) у сільському господарстві. GPS не був доступний для комерційного використання до 1995 року, коли він був введений у рільництво, він продавався за дуже високою ціною з обмеженою функціональністю. GPS, доступний у той час, міг надати фермерам точні дані лише на відстані 10–100 метрів.

рільництво

Картування врожайності на початку 90-х стало однією з ключових технологій точного рільництва. Це дало фермерам можливість реєструвати урожай у режимі реального часу й порівнювати його розподіл на полі з року в рік. Нині точність вимірювань набагато вища, ніж раніше, доступні вимірювання більшої кількості параметрів. Використання безпілотних літальних апаратів дає змогу підвищити точність.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.