Трамп наказав ввести тарифи на товари з усього світу. Це перебудує глобальні торговельні відносини

трамп указ

Президент США Дональд Трамп підписав меморандум, що зобов’язує його радників розрахувати нові рівні тарифів для інших країн світу. Це рішення може спричинити серйозні зміни у глобальній торговельній системі та викликати активні міжнародні переговори у найближчі місяці. Про це повідомляє The New York Times.

Президент доручив своїм радникам враховувати не лише існуючі мита інших країн на американські товари, а й додаткові податки, субсидії, валютні курси та інші економічні заходи, які він вважає несправедливими щодо США. Трамп наголосив, що його метою є повернення виробництва до Сполучених Штатів.

“Якщо ви виробляєте свою продукцію в США, тарифів немає”, – заявив він під час виступу в Овальному кабінеті.

Очікується, що Говард Латнік, кандидат на посаду міністра торгівлі, та Джеймісон Грір, призначений торговий представник, оперативно розроблять відповідні розрахунки спільно з іншими радниками.

Запропоноване перегляд тарифів може стати наймасштабнішою зміною американської торговельної політики за понад 75 років, зазначають експерти. Новий підхід, заснований на принципі взаємності, може призвести до зростання тарифів США та розгортання торговельних конфліктів. Особливий вплив рішення може мати на такі країни, як Індія, Японія та Європейський Союз, які мають значний торговельний баланс із США.

Пітер Наварро, радник Трампа з питань торгівлі, заявив, що система ПДВ у ЄС є “показовим прикладом” несправедливого ставлення до американського бізнесу, оскільки вона дозволяє, наприклад, Німеччині експортувати значно більше автомобілів до США, ніж навпаки.

Очікується, що США запропонують країнам можливість переговорів щодо рівня нових тарифів. Однак рішення президента може стати приводом для відповідних кроків з боку інших держав, що, в свою чергу, може спровокувати торговельні війни.

План Трампа щодо взаємних тарифів вже збиває з пантелику торгових експертів.

«Ці тарифні пропозиції рівнозначні оголошенню тотальної торговельної війни практично проти всіх основних торговельних партнерів США», – сказав Есвар Прасад, професор торговельної політики в Корнельському університеті. «Приголомшливо і розчаровує те, що країна, яка була провідним прихильником вільної торгівлі, зараз бере участь у прямому нападі на правила і принципи, що лежать в основі цієї системи».

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.