Трамп ввів 25% тарифи на імпорт авто. Від цього може виграти Tesla

tesla

Президент США Дональд Трамп оголосив про запровадження 25% тарифів на імпорт автомобілів та автозапчастин, що може суттєво вплинути на автомобільну галузь, спричинити зростання цін для споживачів та дестабілізувати глобальні ланцюги постачання. Про це повідомляє The New York Times.

Нові мита набудуть чинності 3 квітня й охоплять як готові авто, так і комплектуючі, що використовуються на американських заводах. Вони поширюються як на іноземні, так і на американські бренди, які виробляють продукцію за межами США — зокрема в Канаді та Мексиці. Майже половина всіх автомобілів, що продаються в США, є імпортованими, як і понад 60% комплектуючих, що використовуються на внутрішніх підприємствах.

Попри очікуваний ріст цін, деякі автовиробники можуть отримати тимчасову перевагу — насамперед Tesla, яка виробляє всі свої автомобілі, що продаються на внутрішньому ринку, у Каліфорнії та Техасі. Таким чином, Tesla уникне нових тарифів на готову продукцію, хоча компанія все ж імпортує певні компоненти, які потраплять під мита.

На відміну від конкурентів — таких як General Motors, Ford, Toyota чи Volkswagen — що значну частину своєї продукції виготовляють у Мексиці, Канаді або Південній Кореї, Tesla може виграти від зміни торговельної політики адміністрації Трампа. Її основні моделі Model Y та Model 3 є найпопулярнішими електромобілями в США, і очікується, що нові мита ускладнять конкуренцію з боку імпортованих моделей.

Трамп заявив, що мита сприятимуть зростанню внутрішнього виробництва. Водночас аналітики попереджають: ціни на авто можуть зрости на тисячі доларів, а виробництво — скоротитися. За оцінками Cox Automotive, нові тарифи можуть додати до $6,000 до вартості окремих імпортованих авто. Очікується також зменшення обсягів виробництва на 30% уже до середини квітня.

Попри це, Tesla, яка наразі зіштовхується зі зростаючою конкуренцією, може скористатися новими умовами для закріплення своїх позицій на американському ринку.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.