У 2023 році інтернет-маркетинг відчув потужну експансію штучного інтелекту, пережив потрясіння від анонсу впровадження системи Google Analytics 4-го покоління, зазнав неодноразових спроб (а подекуди й втрат) від кібершахрайства. Головний висновок, який зробили представники галузі полягає у необхідності підвищення адаптивності, гнучкості та продуктивності.
Саме ці принципи закладають у свої річні плани провідні маркетингові агенції, і на них мають робити акцент початківці, які лише опановують цифровий маркетинг. У цьому допоможуть курси від академії інтернет-маркетингу Webpromoexperts, до яких можна долучитися за посиланням https://webpromoexperts.net/ua/courses/im/. На них експерти діляться своїм досвідом, навчають теорії та практики, а також формують прогресивне мислення в майбутніх фахівців.
На чому зосередити увагу в 2024 році
Залишатися у тренді варто досвідченим фахівцям інтернет-маркетингу та новачкам, які лише торують свій шлях у цьому напрямі. Головні тренди 2024 року можна описати кількома тезами:
- акцентування на важливості та якості аналітики;
- розширене впровадження штучного інтелекту;
- зростання важливості кібербезпеки;
- акцент на експертність та досвід.
Новітні тренди охоплюють категорії швидкості та якості у задоволенні потреб бізнесу. Через це на перше місце виходить аналітика даних. Розробка маркетингової стратегії та конкретних змін у SEO, SMM, таргетингу, копірайтингу має здійснюватися на основі чітких показників та їх об’єктивної інтерпретації. Технічна складова проблеми потребує поглибленої підготовки фахівців та зміни сприйняття аналітики — від рутини до необхідності.
Штучний інтелект — другий тренд, який не варто ігнорувати. Оптимальне ставлення для нього — це обачне використання. Не варто доручати ШІ розробку стратегії чи глибоку аналітику, оскільки перевірити правдивість використаних даних та логічність висновків практично неможливо, проте він стане у пригоді для таких робіт:
- пошуку інформації та її систематизації;
- генеруванні поточних звітів, висновків, відповідей на листи;
- генеруванні ідей для створення контенту;
- редагування контенту.
Дискусії щодо безпечності ШІ не вщухають. Саме тому його не варто переводити з посади молодшого асистента, проте навантажувати по-максимуму.
Дотичний тренд до популярності ШІ — кібербезпека, яка, серед іншого, передбачає захист інтелектуальних прав, унікальності контенту. Провідні компанії наголошують на ефективності залучення експертних копірайтерів, професійних радників для створення контенту та формування маркетингової стратегії, на противагу делегуванню таких завдань штучному інтелекту.
Гнучкість та ефективність передбачають відмову від шаблонного мислення та ставлення до кожного клієнта як до індивідуальності. Пошук особистого підходу та найбільш енергоощадних методів реалізації поставлених цілей — запорука успіху в умовах викликів нового року.