Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба заявив, що слідчі Генеральної прокуратури 2,5 роки не розслідували кримінальне виробництво про стрілянину народного депутата Сергія Пашинського у В’ячеслава Хімікуса 31 грудня 2016 року, і намагалися його закрити. Про це Труба розповів на брифінгу, передає Українська правда.
За його словами, виробництво про стрілянину Пашинського зараз розслідує ДБР – і тепер нардепу оголошено підозру за фактом заподіяння тяжкого тілесного ушкодження, йому загрожує від 5 до 8 років позбавлення волі.
Труба підкреслив, що Пашинський отримав легкі тілесні ушкодження, а інший учасник – важкі, але фактор народного депутата вплинув на розслідування.
Директор ДБР розділив розслідування на три етапи.
“Етап перший – це етап з моменту конфлікту й реєстрації кримінального провадження до початку лютого 2017 року, розслідування проводили слідчі Васильківського відділу поліції й прокуратури Київської області. Основна частина доказів, на які спираються слідчі ДБР, зібрані саме в цей період. Слідчі прокуратури Київської області призначили судово-медичні експертизи. За результатами цих експертиз встановлено, що народний депутат отримав легкі тілесні ушкодження, а громадянин, в якого він стріляв, отримав тяжкі тілесні ушкодження”, – розповів він.
Другий етап – з лютого 2017 року по вересень 2019 року. Саме в цей період кримінальне провадження забрала Генеральна прокуратура, яка весь час модерувала його на користь народного депутата, зазначив директор ДБР.
“По-перше, громадянин, який отримав кульове поранення, не був визнаний потерпілим… Генеральна прокуратура не розслідувала дії народного депутата як такі, що спричинили іншій особі тяжкі тілесні ушкодження. Цей громадянин навіть не залучався до слідчого експерименту
По-друге, Генеральна прокуратура виділила в окреме провадження хуліганські дії щодо народного депутата і скерувала їх для проведення розслідування в Національну поліцію.
По-третє, слідчі Генпрокуратури двічі закривали це кримінальне провадження. Перший раз у 2017 році – тоді Печерський райсуд констатував, що вона винесена передчасно і зобов’язав провести певні слідчі й процесуальні дії. З цього моменту, коли слідство було поновлено Генпрокуратурою, розслідування не проводилося”, – заявив він.
Другий раз, додав Труба, це провадження було закрито у березні поточного року – через 20 днів після того, як кримінальне провадження було передано для розслідування у ДБР.
Третій етап – нинішній етап, коли розслідування розблоковано і в даний час проводиться слідчими Бюро.
“Ми маємо, насправді, дуже прості факти. Весь цей час чоловік, який отримав кульове поранення, не був визнаний потерпілим, незважаючи на експертизу, і навіть не був притягнутий до слідчого експерименту… Саме депутат виявився постраждалим. Два з половиною року слідчі Генпрокуратури не розслідували кримінальне виробництво, а двічі закривали його, ігноруючи рекомендації Печерського райсуду”, – підсумував Труба.
Нагадаємо, 4 жовтня ДБР повідомило про підозру Пашинському у заподіянні громадянину тілесних ушкоджень. 7 жовтня суд заарештував екс-нардепа.