Генеральний прокурор Юрій Луценко збрехав про «список недоторканних», який йому нібито дала посол США в Україні Марі Йованович. Про це повідомляє Центр протидії корупції (ЦПК), який з метою спростування слів генпрокурора відтворив хронологію подій.
Опублікований виданням The Hill лист посольства США в Генпрокуратуру є єдиним документом, що нібито підтверджує слова Луценка про «недоторканних». Однак документ був підписаний задовго до призначення Йованович послом в Україні і, як свого часу визнав сам генпрокурор, стосувався сфабрикованої справи.

16 березня 2016 року «департамент Кононенко-Грановського» (департамент із розслідування особливо важливих справ у сфері економіки) відкрив кримінальну справу за підозрою в нібито розкраданні ЦПК коштів американських платників податків. В організації запевняють, що грошей не отримували.
За версією слідства, Центр присвоїв собі 4,4 млн дол., виділених США, які повинні були піти на реформу Генпрокуратури. Через тиждень слідчі отримали доступ до рахунків ЦПК, а пізніше і його контрагентів. Згодом організація звернулася із заявою про злочин на слідчих та прокурора у цій справі. У ЦПК зазначають, що Генпрокуратуру не цікавили факти відсутності претензій з боку США про зникнення грошей в Україні, як і самі реформи прокуратури, тому кримінальне провадження було незаконним приводом отримати доступ до документації організації.
4 квітня 2016 року заступник голови місії посольства США Джордж Кент направив лист заступнику генпрокуратура Юрію Столярчуку від імені тодішнього посла Джеффрі Паятта з роз’ясненнями щодо фейкової справи про розкрадання грошей на реформу ГПУ. У ЦПК стверджують, що саме цей лист передав журналістам видання The Hill Луценко.
Слідчі дії по справі ЦПК тривали навіть незважаючи на запевнення американської сторони, що ніякі гроші не зникали. За два дні до закриття провадження Генпрокуратура отримала ще 11 постанов про тимчасовий доступ до документів організації, її контрагентів і донорів. Столярчук тоді навіть заявив про плани допитати американського посла Джеффрі Паятта.
12 травня 2016 року Луценка призначили генпрокурором і в парламенті він назвав справи проти ЦПК «настільки дебільними, що вони просто ганьблять Генеральну прокуратуру».
30 травня того ж року справу було закрито за відсутністю складу злочину, а через кілька місяців, 29 серпня, Марі Йованович приступила до обов’язків посла США в Україні. Таким чином перша зустріч Луценка з Йованович не могла відбутися раніше серпня 2016 року, коли справу проти ЦПК було вже закрито.
Нагадаємо, що раніше в ЦПК розповіли, чому генпрокурор Юрій Луценко хоче очорнити посла США в Україні.