Коронавірус виявили у 78 мешканців гуртожитку в місті Вишневе Київської області. Про це повідомляє прес-служба Київської обласної державної адміністрації (ОДА).
У гуртожитку, де було зафіксовано спалах COVID-19, провели масове ПЛР-тестування. Всього протестували 224 мешканців гуртожитку, коронавірус підтвердився у 78 з них.
Серед хворих COVID-19 мешканців гуртожитку – 16 дітей віком до 17 років. Також коронавірусом заразилися двоє працівників гуртожитку. У лікарню госпіталізували трьох заражених, решта – на самоізоляції за місцем проживання.
Тести на коронавірус здали ще четверо поліцейських і одна медсестра. Їх результати негативні.
За інформацією «Укрінформу», влада міста та області ігнорувала ситуацію в гуртожитку, хоча тестувати треба було всіх мешканців і відразу після підтвердження коронавірусу в першого хворого.
Жителі Вишневого також скаржаться на відсутність комунікації з боку влади і протиепідемічних заходів, які допомогли б не допустити поширення вірусу.
Про перші випадки зараження стало відомо ще два тижні тому, але дезінфекцію в гуртожитку провели лише 22 квітня. Місцева активістка Людмила Мартиненко розповіла, що 14 квітня від COVID-19 померла 48-річна мешканка будинку, 17 квітня – чоловік.
“Уявіть, що у гуртожитку, де 14 квітня померла жінка, з 17 квітня просто міряють температуру. А коли 18 квітня помирає ще й чоловік, далі знову ж просто продовжують міряти температуру і ніяких інших заходів не застосовують “, – заявила активістка.
За її словами, мешканці гуртожитку сумлінно дотримуються карантину, однак для них було шоком, коли вони дізналися про те, що серед них стільки інфікованих.
«Коли вчора повідомили результати і повністю перекрили вихід з гуртожитку, то люди не знали, що робити. Вони не встигли закупити ні продукти, ні засоби дезінфекції. Тому позавчора жителі Вишневого перерахували кошти на нашу волонтерську картку (8 тис. 200 грн), за які ми вчора купили продуктові набори та дезінфекційні засоби для 10 сімей, які перебувають на ізольованих поверхах», – зазначила Мартиненко.
Керівник обласного департаменту охорони здоров’я Максим Іонов визнав, що область зіткнулася з такою ситуацією вперше, тому «важко прийняти відразу всі алгоритми, які заплановані для запобігання таких ситуацій».
Стратег, інфекціоніст, директор Revival Institute Вадим Арістов у коментарі «Укрінформу» заявив, що помилка, швидше за все, була допущена ще на етапі виявлення першого хворого. Тоді медики повинні були з’ясувати, де живе хворий і з ким контактує, після чого провести тестування всіх мешканців гуртожитку і відправити їх на карантин.
“Коли стало відомо про перших інфікованих, то не сталося візиту медиків з роз’ясненнями до мешканців гуртожитку про те, як їм тепер себе вести і роздачею засобів захисту. Ще гірше, що цього не зробили, навіть коли стало відомо про першу смерть у гуртожитку від інфекції – кімнату просто опечатали без роз’яснень”, – додав експерт.
В Україні приблизно більше ніж 3 тис. гуртожитків, в яких проживає понад 380 тис. осіб. Така ситуація може повторитися в інших гуртожитках і місцях проживання, де немає окремої кухні й санвузла, тому дуже важливо, щоб влада реагувала вчасно і проводила запобіжні заходи.
Нагадаємо, 21 квітня влада Київської області повідомила про спалах коронавірусної інфекції в гуртожитку на вулиці Просвіти, 5 в місті Вишневе.
За даними ЗМІ, про летальні випадки в гуртожитку було відомо ще тиждень тому, але влада не вживала заходів щодо захисту інших мешканців.
Вчора, 22 квітня, Нацгвардія і поліція оточили гуртожиток і заборонили мешканцям залишати будинок.