У Bellingcat назвали головну помилку операції по “вагнерівцях” і ймовірну причину провалу

Головний розслідувач Bellingcat Христо Грозєв упевнений, що головною помилкою української влади те, що вона приховала результати спецоперації по бойовиках приватної військової компанії «Вагнер». Про це він заявив в інтерв’ю “Радіо НВ“.

На думку Грозєва, головна помилка полягає в тому, що напівзірвану операцію не перетворили на величезний плюс для України. Він зазначив, що можна було не називати операцію проваленою, а сказати, що вона не була доведена до кінця, але було зібрано достатньо доказів, відомостей, що принижують російську сторону і її спецслужби, і їх викладають у публічний простір.

Грозєв вважає, що якби українська влада так зробила, це “було б успіхом”. Він припустив, що операція могла зірватися через те, що її відклали.

“Нам здається це нелогічним і помилковим рішенням, але в той момент, може бути, комусь здавалося правильним. Тому не можна говорити обов’язково про те, що хтось злив цю операцію, а швидше за все – зробив тактичну і стратегічну помилку, але вона критична”, – додав дослідник.

Він пояснив, що було дві броні: з Білорусі до Туреччини і далі (фальшива) до Венесуели, нові броні були зроблені на 4 дні пізніше. За даними джерел, у цей період і надійшов наказ перенести операцію на кілька днів.

“Пояснювали таке зволікання необхідністю закінчити інші переговори з Росією… Сьогодні зрозуміло, що це був “рецепт невдачі”. Очевидно, що в Білорусі КДБ стежить за кожним іноземцем… Можна було припустити, що якщо залишити на 4-5 днів 33 чоловіків з військовим минулим, операція зірветься”, – підсумував Грозєв.

  • 24 червня в інтерв’ю каналу “1+1” Зеленський визнав існування спецоперації із затримання “вагнерівців”.
  • В Офісі президента заявили, що слова глави держави про спецоперацію перебрехали.
  • У Bellingcat повідомили, що мають достатньо доказів того, що українські спецслужби готували операцію із захоплення російських найманців з ПВК «Вагнера».
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.