Під час святкування у Берліні 77-річчя завершення Другої світової війни сталося кілька конфліктів, пов’язаних із використанням української символіки. Про це повідомляє Bild.
Більшість конфліктів сталася на меморіалі у Тіргартені, де зібралися як українські, так і російські мітинги.
“На практиці це означає, що оскільки проросійські демонстранти можуть почуватися спровокованими українськими прапорами, ними не можна розмахувати… Забороняється солідарність із атакованою та розбомбленою країною, яка бореться за свободу, аналогічно як і розмахувати символікою російських розпалювачів війни”, – пише Bild.
Зазначається, що поліція затримала чоловіка, який роздавав українські паперові прапорці. Крім того, кілька людей розгорнули 25-метровий прапор України. Поліція вжила заходів і звернула його.
“Ще один шалений сором: коли український посол Андрій Мельник поклав вінок до меморіалу Радянської війни в берлінському Тіргартені на згадку про мільйони українських воїнів, які загинули у Другій світовій війні, десятки демонстрантів кричали: “Мельник геть!”, – додає видання.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба гостро розкритикував німецьку владу та поліцію через конфлікт навколо української державної символіки.
“Берлін припустився помилки, заборонивши українську символіку. Не можна ставити символи України та РФ на один щабель. А відібрати український прапор в учасників мирного мітингу — це напад на кожного, хто з цим прапором у руках захищає Європу та Німеччину від російської агресії”, – написав він.
- Берлін заборонив українську символіку на акціях 8-9 травня.