Росіяни в обмін на дрони-камікадзе могли передати іранцям зразки західної зброї, які потрапили до них із поля бою в Україні. Головний редактор Defense Express Олег Катков в інтерв’ю Радіо НВ пояснив, як ці зразки можуть використовувати Іран.
За його словами, іранці займаються реверс інжинірингом (англ. reverse engineering). Так, наприклад, іранський дрон-камікадзе Shahed-136 практично повторює аеродинамічну схему ізраїльського дрона-камікадзе Harpy, призначеного для знищення радіолокаційних систем. Проте, іранці запозичили лише аеродинамічну форму.
“Тобто вони розбирають, дивляться, потім збирають. І іноді збирають дуже схоже, ось такий ось карго-культ у них. Якщо воно буде виглядати, наприклад, як ізраїльський безпілотник, то воно буде таким же якісним, як в Ізраїлю”, – каже експерт.
Говорячи про захоплену західну зброю, Катков зазначає, що Іран навряд чи зможе налагодити виробництво її аналогів.
“Не будуть збирати Джавелін банально через те, що у них немає виробництва тепловізора. А його дістати, то одиниця тепловізора буде коштувати астрономічну ціну, тому що вона шалених грошей коштує. І кількість обмежена. Тобто вони виробляти умовно Джавелін не будуть”, – каже він.
Експерт наголошує, що “мало розібрати, зрозуміти, як воно працює, навіть мало мати певні назви комплектуючих, з яких можна зібрати щось аналогічне”. Ключовий аспект полягає у наявності всіх критичних компонентів, що становлять зброю.
“Я думаю, Стінгер вони і так могли дістати. У NLAW дійсно досить відносно непроста система, там дуже цікаво все зроблено. Наприклад, вони можуть зрозуміти, як працює магнітний сенсор ракети NLAW. Можуть зрозуміти, але це не означає, що вони можуть повторити”, – додає Катков.
- ЗМІ повідомили, що Росія передала Ірану готівку та захоплені в Україні зразки західної зброї в обмін на дрони, які використовує для ударів по українській інфраструктурі.